Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

 UAB „Drobė Co“, naudodama bankrutavusios Kauno tekstilės įmonės „Drobė“ ženklą, pradeda didinti apyvartą, o UAB „Drobė LT“ smunka gilyn į duobę, iš kurios nepajėgė išlipti ir pati „Drobė“.
Palankus likimas susiklostė „Drobės“ prekės ženklą pernai įsigijusiai UAB „Tekstilės era“, po sėkmingo sandorio ji pakeitė įmonės pavadinimą į UAB „Drobė Co“. Bendrovė audžia pusvilnonius ir vilnonius audinius. Pernai teigia pasiekusi 5,5 mln. Lt apyvartą, metus baigusi pelningai, o šįmet planuoja į darbą dar priimti audėjų.
Danos Vitkienės, „Drobė Co“ komercijos direktorės, teigimu, jų bendrovė yra didžiausia ir pagrindinė šalyje mokyklinių uniformų audinių audėja. Šalies švietimo įstaigos čia perka audinius, iš kiurių vėliau siuvamos moksleivių uniformos.
„Tai mūsų arkliukas Lietuvos rinkoje, – teigia p. Vitkienė. – O pagrindinė mūsų rinka – užsienyje. 95% produkcijos eksportuojame į Skandinavijos šalis, Vokietiją, Austriją, Italiją.“ Bendrovė gamina audinius ne tik mokyklinėms, bet ir kitokio tipo uniformoms.
Vasarį tekstilės parodoje Paryžiuje trys UAB „Drobė Co“ gaminiai buvo įvertinti už inovatyvių technologijų taikymą audimo procese.
„Esame nedidelė lanksti kompanija. Dabar įmonėje dirba 30 darbuotojų, o šįmet planuojame priimti dar 10“, – teigia p. Vitkienė.
Bankrotų paradas
Ponia Vitkienė anksčiau yra vadovavusi AB „Kauno audiniai“, 2003 m. šis fabrikas bankrutavo, o jo vietoje iškilo Kauno „Akropolis“. 2007 m. p. Vitkienė perėjo iš UAB „Tekstilės era“ ir tapo tuo metu Kauno korporacijos „Plaza“ kontroliuojamos audinių įmonės „Drobė“ direktore. Po šios bankroto 2008 m. ji stojo prie vairo rusiško kapitalo įmonės „Ruslana“, kuri vykdė veiklą naudodamasi „Drobės“ patalpomis ir įranga, o vėliau tapo „Drobė LT“ vadove. Ši dabar bankrutuojanti įmonė vien darbuotojams yra skolinga beveik 1 mln. Lt.
Kai devynis dešimtmečius veikusi AB „Drobė“ bankrutavo 2008 metais, o jos pastate, pakeitusi savininką, pradėjo veiklą UAB „Drobė LT“, iš „Drobės“ į „Drobė LT“ perėjo dirbti beveik 400 darbuotojų. Į šią bendrovę investavo Rusijoje gyvenantis akcininkas, o didžioji produkcijos dalis buvo eksportuojama.
„Įmonei taip ir nepavyko pelningai dirbti“, – teigė Aurimas Valaitis, UAB Įmonių bankroto administravimo ir teisinių paslaugų biuro direktorius.
Anot jo, „Drobė LT“ turėjo per mažai užsakymų, o veiklos sąnaudos buvo didelės. 2009 m. investuotojas iš Rusijos prarado interesą toliau finansuoti nuostolingai dirbančią įmonę ir buvo nuspręsta kreiptis į teismą dėl bankroto paskelbimo“.
Galiausiai pernai kovą buvo atleisti likę 102 UAB „Drobė LT“ darbuotojai. Kauno apygardos teisme šiai bendrovei pernai sausį iškelta bankroto byla. Šiuo metu laukiama žinių iš Garantinio fondo dėl 978.000 Lt atlyginimų išmokėjimo buvusiems „Drobė LT“ darbuotojams. Įmonės bankroto bylos nagrinėjimas teisme dar nebaigtas.
Tekstas skelbtas kovo 9 d. „Verslo žiniose“. Tomo Raginos nuotr.