Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Netrukus gali būti pakirstas visas šalies medienos sektorius, nes medienos perdirbėjai, baldų gamintojai gali susidurti su dar didesniu žaliavos trūkumu.

“Verslo žinios” antradienį rašo, kad privačių miškų savininkai dėl padidėjusių mokesčių gali sudėti pjūklus. Privačių miškų savininkai medienos pramonei patiekia 2,2 mln. kub. m žaliavinės medienos – tai sudaro 40% viso Lietuvoje iškertamo miško kiekio.

Rytis Kuliešis, Privačių miškų savininkų asociacijos direktorius, sako, kad pardavinėti medieną, reformavus mokestinę sistemą, tapo nuostolinga. Iki šiol tokia veikla buvo laikoma turto pardavimu ir buvo apmokestinta 15% gyventojų pajamų mokesčiu (GPM).

“Nuo metų pradžios tai laikoma individualia veikla ir pajamos apmokestintos 52% – prisideda sveikatos draudimo ir “Sodros” mokesčiai. Dalis miško savininkų net nenutuokia apie naujus mokesčius, o apie juos sužinos tik deklaravę 2009 m. pajamas. Tada pamatysime masinius miško savininkų bankrotus”, – teigia p. Kuliešis.

Medienos trūkumas, anot perdirbėjų, jau jaučiamas. Nemažai privačių miškų savininkų nustojo kirsti mišką, nes pramonė nesugeba susimokėti už žaliavą.

Informacijos šaltinis: www.vz.lt