Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

 ERNE AG Holzbau įsitvirtino rinkoje nuo 1965 metų, kai sukūrė novatoriškus pastatus iš surenkamų elementų, ir yra ERNE grupės dalis, kurį šiais metais šventė savo 111 metų jubiliejų. Su 300 darbuotojų šeimos verslas aptarnauja provačius asmenis ir bendruomenes, taip pat veikia kaip generalinis rangovas didesniems projektams.

Vienas iš pagrindinių bendrovės tikslų — skatinti vadinamųjų modulinių vienetų naudojimą medienos konstrukcijose. Tokie moduliniai elementai gali būti įtraukti, jei reikia formuoti didesnius pastatus. Pavyzdžiui, jei po penkerių metų mokykla taptų per maža, ERNE gali greitai įtraukti papildomas klases į bendrą struktūrą. Be mokyklų, šie sprendimai taip pat naudojami ligoninėms, biurų pastatams ar dienos centrams išplėsti.

Pastaruosius keletą metų medienos apdirbimo specialistas naudoja automatines sistemas grindų ir lubų gamybai. Vėliau buvo nuspręsta automatizuoti ir sienų gamyba.”Kai gavome iš ETH Ciuricho prašymą iškirpti lubų elementus iš kvadratinių sijų, greitai paaiškėjo, kad mums reikia sistemos, kuri galėtų gaminti ne tik sienas, bet ir individualius dizainus”, – aiškina Thomas Wehrle. Išlenktas, laisvosios formos stogas taip pat reikalavo 168 tinklelių, kurių ilgis siekia 15 metrų, konstrukciją. Už projektą atsakingi darbuotojai susisiekė su įvairiais mašinų gamintojais. Tačiau išlaidų įvertinimai, kuriuos jie gavo, buvo per dideli. Dėl sudėtingų reikalavimų standartinė sistema nebuvo svarstoma. Jie nusprendė susisiekti su “Güdel AG”, remdamiesi fakulteto rekomendacija iš ETH skaitmeninės gamybos skyriaus. Automatikos specialistas, įsikūręs Bernento Šveicarijos krante Langenthal, užtikrina puikiai suderintus ir parametrizuotus tvarkymo ir gamybos vienetus, kuriuos galima lengvai integruoti į procesus. Partneriai greitai pasiekė susitarimą: siūlomas gantrybės sistema apima didelę darbo zoną ir atitinka būtinus laisvės laipsnius. “Schmalz” vakuuminiai griebtuvai yra naudojami atliekant tvarkymo užduotis.

JUNGTINIAI TESTAI SU ĮVAIRIOMIS MEDŽIAGOMIS

Galiausiai sistema buvo užsisakyta, o vos po kelių mėnesių Ernė pastatė savo pirmuosios sijos. Bendradarbiavimas su Gudel ir Schmalz buvo itin produktyvus.”Güdel labai greitai užbaigė projektą, o” Schmalz “integruotos vakuuminiai griebtuvai užtikrino aukštą procesų patikimumą”, – sako “Wehrle”. Abu partneriai buvo nustebę jų pasiektais tikslais. Erne taip pat liko labai patenkintas darbuotojų teikiama paslauga projekto metu ir po pardavimo etapo.”Mes pasirinkome” Güdel “, nes jų patirtis yra mechaninė inžinerija ir automatika”, – sako “Wehrle”. Tai buvo Güdel, kuris atvedė Schmalz į šį projektą. Tačiau Wehrle žinojo Schmalz ir anksčiau: “Aš žinau Schmalz iš vakuuminių technologijų pramonės ir žinau jų patirtį. Tai padėjo sukurti pasitikėjimą nuo pat pradžių “, – sako jis. Kartu projekto partneriai atliko vietoje atliekamus bandymus su medžiagomis, tokiomis kaip OSB, gipso kartono plokštės ir vidutinio tankio medienos drožlių plokštės (MDF). Atliekant bandymus paaiškėjo vienas dalykas: “Mūsų MDF ir gipso kartono plokštės yra itin poringos ir reikalauja specialaus griebtuvo. Tai mane nustebino “, – aiškina” Wehrle “.

Sienoms, luboms, fasadams ir konstrukciniams elementams gaminti naudojamas linijinis portalas, kurio ilgis 53 metrai ir 12,40 metro aukštis. Robotas surenka įvairius priedus, kurie pjauna, gręžia, priklausomai nuo taikymo. Robotas taip pat transportuoja kvadratines sijas, kurios turi būti nupjautas diskiniu pjūklu. Sistema apdoroja iki 48 metrų ilgio, 5,60 metro pločio ir 1,40 metro aukščio ruošinius. Didelės formos medinės lentos transportuojamos naudojant “Schmalz” siurbimo vorą, pritvirtintą prie vežimėlio sistemos. Sistema susitvarko plokštes iš kamino ir nukreipia juos tiksliai į apdirbimo stotį. Vorai yra labai lankstūs. “Schmalz” konfigūruoja savo sprendimus iš daugiau kaip 3500 modulių, pritaikydami jas kliento poreikiams. Kadangi kiekvieno ruošinio sąlygos buvo visiškai skirtingos, “Schmalz” sistemos konsultantai rekomendavo naudoti aštuonias siurbimo plokštes. Pažymėtina, kad įvairios medžiagos iš sandėlio parduotuvės išpjaustymo, naudojant įvairius įrenginius, buvo apdorotos tik su vienu sugriebtuvu.

“Erne” labai patenkinta bendruoju “Gantry” sistemos veikimu: “Ši technologija daro mus kūrybiškesniais ir lankstesniais. Tai leidžia mums sėkmingai įgyvendinti kliento pageidavimus “, – aiškina Wehrle. Automatizuodama savo gamybą, Šveicarijos bendrovė žymiai sustiprino savo pozicijas rinkoje ir gali patenkinti klientų aukščiausios kokybės reikalavimus. Gantrybio robotas leidžia greitai ir tiksliai supjaustyti, palieka švarius kraštus ir patikimai transportuoja įvairių dydžių medinius gabalus. Rezultatas yra ekonomiškas apdorojimo procesas.

Erne siekia paskatinti automatizavimo procesą ateityje. Visų pirma, bendrovė mato potencialą tolesniam tobulėjimui skaitmeninimo srityje. Mediena yra organinė medžiaga, kurią ne visada galima įsigyti tos pačios kokybės. “Kai dirbame su mediena, kartais susiduriame su problema, kad nedideli kokybės skirtumai gali sukelti nukrypimus. Robotas dar to nepatikrina, “aiškina Wehrle. Sistema vis tiek turi išmokti registruotis ir kompensuoti tokius nukrypimus. Įmonė jau ieško tinkamo sprendimo. “Wehrle” neabejoja, kur rasti reikiamą pagalbą. “Giedel ir Schmalz padarė puikų darbą. Aš duodu jiems savo didžiausią rekomendaciją.