Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Panevėžio rajono UAB “Raguvos baldai”, gaminanti vonios baldus, kasmet investuoja į atsinaujinimą, didelė paspirtis įmonei – Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama pagal du šiuo metu vykdomus projektus.
Pagal paramos priemonę “Lyderis LT” “Raguvos baldai” šiuo metu diegia naujas baldų dažymo linijas, anksčiau šie darbai buvo atliekami rankomis. Bendra šio projekto vertė – 3,1 mln. Lt, iš ES struktūrinių fondų skirta 1,2 mln. Lt paramos.
Bendrovė sulaukė paramos ir pagal priemonę “Naujos galimybės”. Projekto, kurio tikslas – plėsti eksportą tikslinėse Švedijos, Vokietijos, Estijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos rinkose, bendra vertė – per 516 tūkst. Lt, projektui skirtas finansavimas iš ES struktūrinių fondų – 361.225 Lt. Iš esmės šios lėšos skiriamos dalyvauti specializuotose statybos parodose užsienyje.
“Parodos kainuoja brangiai. Taip nėra, kad grįžtum iš jų ir jau galėtum skaičiuoti, kiek naujų klientų parsivežei. Tačiau, kai atsigręži atgal, įvertini kelerių metų veiklą, akivaizdu, kad dauguma užsakymų ateina jei ne iš parodų, tai per parodas”, – sako Robertas Vaitkevičius, “Raguvos baldų” vadovas.
Dabar bendrovė eksportuoja 80% produkcijos, daugiausia į Vokietiją (25%). Būta bandymų įsitvirtinti ir Rytų rinkose, tačiau didelių planų su šia kryptimi “Raguvos baldai” dabar nesieja.
Maždaug 50% produkcijos įmonė parduoda su savo “RB” prekės ženklu.
2009 m. įmonės pardavimai krito apie 13% iki 15 mln. Lt, tačiau eksportas augo 10%. Šiemet “Raguvos baldai” tikisi pasiekti 17 mln. Lt pardavimus.
“Posūkis į vonios baldų gamybą, specializacija ir gilinimasis į vieną sritį pasiteisino su kaupu”, – sako p. Vaitkevičius, “Raguvos baldų” vadovas.


Informacijos šaltinis: www.vz.lt