Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Praėjusį penktadienį “Verslo žinių” skelbtą informaciją apie Gedimino Čeikos vadovaujamos “Snaigės” planus Kazachstane gaminti šaldytuvus Alytaus įmonė patvirtino veiksmais. Bendrovė pasirašė bendros įmonės steigimo dokumentus su Kazachstano verslo korporacijos “Saryarka” atstovu. 
Bendroje įmonėje “Snaigė Saryarka” lietuviai bus mažumos akcininkai.
Gediminas Čeika, “Snaigės” vadovas, teigia, kad pirmoji ir svarbiausia naujos įmonės užduotis yra finansavimo užsitikrinimas.
“Pradėtos derybos ir su Kazachijos bankais, ir su stambiais investiciniais fondais”, – sako p. Čeika.
 „Snaigės“ turtinis įnašas į būsimos įmonės įstatinį kapitalą bus uždarytos Kaliningrado gamyklos gamybiniai įrengimai bei gamybos technologijos.
 “Verslo žinios” rašė (2010 02 26), kad šiuo metu Alytaus bendrovė yra pristabdžiusi produkcijos eksportą į Kazachstaną dėl  nuo šių metų sausio padidintų muitų, Rusijai, Baltarusijai ir Kazachstanui įkūrus bendrą muitų sistemą. Pernai “Snaigė” į Kazachstaną išvežė apie 3.000 vnt. šaldytuvų, o gerais laikais jų eksportuodavo iki 10.000 vnt., tai sudaro apie 1–2% visos apyvartos.
Kazachstano Ūkio irprekybos ministras Asetas Isekeševas  susitikimo su “Snaigė Saryarka” atstovais metu pabrėžė šio projekto svarbą šalies ekonomikai, pranešama per “NASDAQ OMX Vilnius” biržą.
Pasirūpinusi finansavimu, “Snaigė Saryarka” statys buitinių šaldymo prietaisų gamyklą Astanoje, vėliau užsiims šaldytuvų bei šaldiklių gamyba ir prekyba Kazachstano, Rusijos, Kirgizijos bei kitose kaimyninėse rinkose.
Anot p. Čeikos, jeigu naujajai įmonei pavyks užsitikrinti finansavimą, gamybos perkėlimas į  Vidurio Azijos valstybę ne tik leis įsitvirtinti šioje rinkoje, bet ir, įsigalėjus bemuitei politikai tarp Kazachstano ir Rusijos, padės atgauti turėtas pozicijas Rusijoje bei įžengti į kaimynines rinkas.
“Snaigė” gamykla Alytuje toliau gamins šaldytuvus Baltijos šalių, Ukrainos, Vakarų bei Vidurio Europos  rinkoms.”Snaigė” įstatinio kapitalo dalis sudarys  49%, “Saryarka” – 51%, pranešama per “NASDAQ OMX Vilnius” biržą.


Informacijos šaltinis: www.vz.lt