Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Koncerno SBA valdomų baldų įmonių konsoliduoti pardavimai smuko nedaug. SBA baldų grupė šiemet tikisi didesnių užsakymų iš Švedijos koncerno IKEA ir viliasi tapti didžiausia šio koncerno tiekėja Europoje.
„Konsoliduoti pardavimai liko beveik to paties lygio, kaip ir užpernai. Bet, atsižvelgęs į bendrą Lietuvos ūkio susitraukimą, rezultatus vertinu teigiamai“, – sako Ričardas Kiaurakis, SBA baldų kompanijos generalinis direktorius.
Konsoliduoti koncerno SBA valdomos baldų grupės pardavimai 2009 m. siekė 441 mln. Lt ir buvo 4,1% mažesni nei užpernai, nors pusė bendrovių praėjusiais metais padidino pardavimus. Koncernas SBA valdo šešias baldų gamybos įmones Lietuvos ir Rusijoje – UAB „Visagino linija“, AB „Klaipėdos baldai“, AB „Šilutės baldai“, AB „Kauno baldai“, UAB „Germanika“ ir UAB „Novo Mebel“ (Rusija). Ši baldų grupė 99% produkcijos eksportuoja – tiksliau gamina IKEA koncernui. Didžiausią augimą pernai pasiekė svetainės baldus gaminanti UAB „Visagino linija“, UAB „Germanika“, tiekianti komponentus kitoms baldų gamybos įmonėms. Pasak p. Kiaurakio, įmonės Rusijoje pardavimai pernai augo nedaug, o šiemet, vertinant pagal turimus užsakymus, turėtų didėti apie 70%.

SBA baldų grupės vadovas teigia, kad praėję metai buvo gana dėkingi dėl atpigusios žaliavos – buvo galima sumažinti gamybos sąnaudas. „Tačiau žaliavų kaina rezultatui turėjo menką poveikį. Daugiau lėmė gamybos efektyvumo didinimas. Pernai tam skyrėme itin daug dėmesio. Tobulinome verslo procesus, įdiegėme naujas verslo valdymo programas, investavome į naujus įrenginius, kad atitiktume IKEA keliamus reikalavimus“, – pasakoja p. Kiaurakis. Anot jo, SBA baldų grupė sieks tapti pagrindine IKEA koncerno tiekėja Europoje, nes grupės valdomos bendrovės išnaudoja apie pusę pajėgumo ir galėtų vykdyti kur kas daugiau užsakymų. Anot p. Kiaurakio, metų pradžia nuteikia optimistiškai. Pašnekovas sako, kad vidaus rinkoje tarp baldų gamintojų nesijaučia konkurencijos dėl IKEA užsakymų. „Įmonės koncernui gamina skirtingus produktus. Pavyzdžiui, mes daugiausia tiekiame faneruotus korpusinius baldus ir stalus. Tačiau konkurencija tarptautinėje rinkoje krizės metu padidėjo“, – kalba pašnekovas. Jis įsitikinęs, kad baldų bendrovės, turinčios ilgalaikių sutarčių su užsienio užsakovais, sunkmetį išgyvens nesunkiai, o keblioje padėtyje kaip pernai, taip ir šiemet bus įmonės, gaminančios vien Lietuvos rinkai arba eksportuojančios tik nedidelę dalį savo produkcijos.

Informacijos šaltinis: www.vz.lt