Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Jau kurį laiką kranų sistemos rinka dominuoja transportuojant sunkius, kelias tonas sveriančius krovinius. Tačiau keliant mažesnio svorio (iki 1 tonos) krovinius gamintojai susidurdavo su sunkumais, kadangi reikėdavo rankiniu būdu valdomos ergonomiškos sistemos, reaguojančios į komandas. Vakuumo technologijų specialistas J. Schmalz GmbH yra vienas iš pirmųjų gamintojų, sukūrusių pilnai išplėtotą lengvasvorę aliuminę kranų sistemą. Verta paminėti, kad kompanija plėtojasi kranų sistemos sektoriuje nuolat.

Lengvasvorių krovinių kėlimas pasitaiko praktiškai kiekviename logistikos procese. Yra daugybė lengvasvorės kranų sistemos pritaikymo sričių. Logistikos sandėliuose prekės yra perkeliamos dažniausiai link žemesnio lygmens kėlimo stadijos. Čia atsiranda poreikis rankiniu būdu valdomai kranų sistemai dėl greito tvarkymo. Reaguojančios į komandas kėlimo priemonės yra nepakeičiamos gamybos bei surinkimo procesuose taip pat.      

Ruošinio ergonomika tampa vis svarbesniu faktoriumi tiek darbuotojams, tiek darbdaviams, nes žvelgiant iš demografinės pusės daugelyje pramoninių šalių ilgėja gyvenimo trukmė bei mažėja gimstamumas. Todėl pastebima, kad vidutinis darbuotojų amžiaus vidurkis vis didėja ir tai apsunkina įmones rasti naują tinkamą personalą. Logistikos sektoriuje darbuotojai dažnai susiduria su sunkiais kroviniais, kurie turi būti greitai keliami, verčiami ir transportuojami. Todėl darbo vietos turi būti suprojektuotos ergonomiškos ir orientuotos į sveikatą kiek tik įmanoma labiau. Darbuotojai turi būti pajėgūs atlikti savo darbą efektyviai be jokių neigiamų padarinių 10 ar 20 metų. Tai didina ergonomišką kėlimo įrangos poreikį.             

Kranų sistemos, o ypatingai aliuminės kranų sistemos, naudojimas gali palengvinti darbuotojų darbą. Ir svarbiausia čia yra ne maksimali kranų sistemos apkrova, bet individualus krovinio kėlimo pritaikymas specifiniams naudotojo poreikiams. Verta pabrėžti, kad aliuminė kranų sistema yra tvirta ir ją lengva valdyti. Lyginant su plienine kranų sistema aliuminės kranų sistemos naudojimas reikalauja du kartus mažiau pastangų krovinio pakėlimui. Todėl darbuotojo kaulų sistemos sužalojimų rizika dėl perkrovos bei greitas nuovargis reikšmingai sumažėjo. Tai didina darbuotojų produktyvumą.

J. Schmalz GmbH testuoja atskirus komponentus labai išsamiai. Po vieno iš šių testavimų buvo pakeisti sistemos aliuminiai profiliai, kurie gali atlaikyti daug didesnį svorį nei naudoti prieš tai. Tai gali geriau absorbuoti vertikalias jėgas tiek žemyn, tiek aukštyn. Gauti rezultatai yra naudingi ne tik aukštos vertikalios jėgos taikymui, bet ir visai automatikos pramonei. Daugeliu atveju naudotojai gali pasirinkti mažesnį aliuminį profilį, todėl aliuminės kranų sistemos išlaidos yra sumažinamos. Verta paminėti, kad modulinė lubų pakabinimo sistema leidžia lengvai prijungti kranų sistemą prie esamų statybinių konstrukcijų. Be to, ši sistema suteikia daugybę galimybių individualių poreikių įgyvendinimui. Galima teigti, kad sąlygos tolimesniam aliuminės kranų sistemos rinkos augimui yra labai palankios. 

Informacijos šaltinis:

us.schmalz.com/aktuelles/presse/vakuumhandhabungssysteme/02497/