Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

UAB “Vakarų medienos grupė” (VMG) valdoma AB “Klaipėdos mediena” nuo liepos 20 iki rugsėjo 21 dienos stabdo medžio drožlių plokštės (MDP) gamybą, kad ant savo kaminų sumontuotų elektrostatinius šlapio valymo filtrus. Kita gamybos dalis – baldų gamyba nenutrūks.
“Manau ši žinia pradžiugins visus klaipėdiečius ir ypač Paupių kvartalo gyventojus, kurie labiausiai kentėjo nuo iš mūsų įmonės sklindančių dūmų. Senieji dūmų valymo ciklonai atitarnavo 17 metų ir iškeliaus į metalo laužą, o rugsėjo pabaigoje, paleidus modernius filtrus, matysime jau visai kitą vaizdą”, – sakė Viktoras Adomaitis, UAB “Vakarų medienos grupė” generalinis direktorius. Pasak jo, bendrovė sistemingai gerina savo taršos mažinimo rodiklius – per pataruosius metus, uždarius senąją bendrovės katilinę, oro tarša sumažinta tris kartus. O instaliavus naujuosius elektrostatinius šlapio valymo filtrus, bus išvaloma net 95% “mėlyno dūmo”, susidarančio džiovinant medienos drožles.
Visas AB “Klaipėdos mediena” vykdomų aplinkosauginių investicijų paketas – 30 milijonų litų. Trečdalį lėšų skiria ES fondai, o likusi dalis – bendrovės finansinis indėlis. Vien filtrų įsigijimui ir sumontavimui skiriama virš 8 milijonų litų.
Filtrų pastatymo projektas buvo paruoštas 2008 metų vasarą, tačiau dėl ekonominės situacijos pokyčių bei sugriežtintų bankų reikalavimų užsitęsė projektui reikalingų lėšų skyrimo procesas. “Galima tik pasidžiaugti, kad ekonominio sunkmečio laikotarpiu pavyko susitarti su bankais dėl šio ypač svarbaus projekto finansavimo ir neteko keisti bendrovės planų”, – sakė V.Adomaitis.
Filtrus “Klaipėdos medienos” bendrovei pagamino ir sumontuos Austrijos firmos “SCHEUCH Gmbh” ir AB “Montuotojas” specialistai. Kol bus atliekami filtrų instaliavimo darbai, vyks ir MDP gamybos įrengimų profilaktinis remontas.
AB “Klaipėdos mediena” yra didžiausias UAB “Vakarų medienos grupė” padalinys. 2002 m. įkurta VMG investuoja į Lietuvos, Ukrainos, Baltarusijos medienos pramonės įmones ir su šiuo sektoriumi susijusias gretutines veiklas: energijos gamybą bei krovinių transportavimo paslaugas. Šiuo metu VMG valdo 7 įmones, gaminančias apdailintą medienos drožlių plokštę (AMDP), faneros gaminius, ąžuolo ruošinius, baldus iš plokštės bei medienos masyvo.
 

Informacijos šaltinis: www.mediena.lt