Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Pramonė. Po sunkios metų pradžios grįžta optimizmas

Grindinių lentų gamybos UAB „Tauragės medis“ investuoja į sandėlį ir į naują apdailos įrangą, ją įdiegus įmonės produkcija jau tiesiogiai pasieks užsakovus ir išvengs papildomos apdirbimo etapo Nyderlanduose, tad padidės įmonės sukuriama pridėtinė vertė.

Audrius Šimkevičius, didžiąją dalį produkcijos eksportuojančios UAB „Tauragės medis“ direktorius, pasakoja, kad bendrovė pasistatys 1.200 m2 patalpas, visi statybos darbai bus baigti iki metų pabaigos, tačiau jau rugpjūtį planuojama paleisti naują apdailos įrangą. Iš viso bus investuota apie 3,5 mln. Lt be PVM.
Anksčiau įmonė planavo investuoti gerokai daugiau – 6–7 mln. Lt, nes ketino statyti apie 2.000 m2 dydžio patalpas, tačiau dabar apsiribos mažesniu plotu, o po tokių pokyčių sumenko ir bendra investicijų suma. „Pasvarstėme, kad pakaks mažesnio ploto, sandėlius pasistatysime palikdami galimybę plėsti“, – kalba p. Šimkevičius.
Įmonės vadovas pasakoja, kad investicijų dydis kiek sumažėjo ir dėl to, kad atpigo darbai bei medžiagos – prieš metus viskas kainavo apie 25% brangiau. Visus darbus atliks viena rangovė – statybos įmonių grupė UAB „Baltic Construction Development Group“.
„Ėmėme visas paslaugas iš karto. Mums rangovas daro projektą, vykdo statybos darbus, juos pats atiduoda vertinti. Viską būtų galima išskaidyti, pasirinkti skirtingas įmonės, tai gal ir atsieitų kiek pigiau, bet vėliau kiltų rūpesčių, rodo mūsų patirtis. Vienas sakys, kad projektas blogas, projektuotojas teisinsis, kad viskas gerai. Kita vertus, kai gauni visus darbus iš vieno rangovo, kiek lengviau ir dėl kainos derėtis“, – aiškina p. Šimkevičius.

Pajus naudos

Dabar įmonė investuoja savo lėšas, tačiau preliminariai yra sutarusi su banku, kad, jei pritrūks pinigų, kreipsis dėl kreditavimo. „Bankas paskolą mums tikrai suteiktų, bet jei pavyks kitą mėnesį sėkmingai pradėti naujo cecho darbą, tai pakaks apyvartinių lėšų. Be to, dalį įrangos kredituos įrangos pardavėjas“, – aiškina p. Šimkevičius. Atlikus investicijas ir įdiegus naują įrangą, įmonės darbų pajėgumai iš esmės nesikeis, taip pat ir pats veiklos principas – įmonė gamina, o produkcijos pardavimu rūpinasi pagrindiniai įmonės šeimininkai Nyderlanduose. Ankščiau eksportuota negalutinė produkcija – svetur buvo atliekami papildomi apdailos darbai ir tik tuomet grindys pasiekdavo užsakovus įvairiose šalyse. Tik nedidelė dalis produkcijos likdavo Lietuvoje.
„Dabar visą apdailą atliksime mes, gaminsime galutinį produktą. Investicija mūsų gamybos apimties, skaičiuojant kvadratiniais metrais, nepadidins, tačiau uždirbsime papildomų pinigų atlikdami apdailą – mūsų sukuriama pridėtinė vertė didės“, – pranašumų įžvelgia p. Šimkevičius.
Išvengus tarpinės stotelės atpigs ir logistika.
Įmonėje šiuo metu dirba pusšimtis darbuotojų, tai kiek mažiau nei pernai lapkritį, kai įmonėje iš viso buvo 65 darbuotojai. „Kaip ir daugeliui, pirmas ketvirtis buvo nesėkmingas, jautėme gan nejaukias tendencijas, pardavimai buvo kritę iki 45%. Tačiau prieš vasarą viskas sugrįžo į praėjusių metų lygį. Žiūrėsime, ką parodys ruduo, tačiau mūsų nuotaikos gana optimistiškos“, – apibendrina p. Šimkevičius.

Informacijos šaltinis: www.vz.lt