Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

 Skaitmeninimas didėja gamyklose, o rankinis tvarkymas nėra išimtis. Vis labiau individualizuoti produktai vyksta kartu su vis sudėtingesniais procesais, o tai, kaip mes tvarkome prekes, taip pat turi prisitaikyti. Pažangūs tvarkymo įrenginiai atlieka svarbų vaidmenį, kad šis augantis sudėtingumas būtų valdomas. Jie keičia būdą, kaip prietaisas ir operatorius tarpusavyje sąveikauja: įrenginių tvarkymas vartotojui palengvina faktinį tvarkymo procesą, taip pat atlieka įvairias papildomas užduotis. J. Schmalz GmbH siūlo tinkamus įrenginius visoms galimoms situacijoms, pvz., lynų balasnavimo įranga SRBC, naujajai skaitmeninių gamyklų kėlimo įrenginių klasei.

Automobilių pramonė pirmauja: du automobiliai nėra panašūs. Kiekvienas iš jų yra pritaikytas pagal, pavyzdžiui, spalvą, įrangą ir diskų konfigūraciją. Tokie iššūkiai, kaip vis didėjantis skirtingų variantų skaičius arba vis trumpesni gyvavimo ciklai, kelia didesnį poreikį visam procesui vertės grandinėje – įskaitant tvarkymą. Nuolat besikeičiantys ruošiniai, svoriai, surinkimo ir surinkimo stotys dar labiau padidina operatoriams ir tvarkymo įrenginiams keliamus reikalavimus: tvarkymo procesas turi būti pritaikytas prie apdoroto ruošinio konfigūracijos per kelias minutes, jei ne sekundės. Tuo pačiu metu yra daug programų, kuriose daugiausia dėmesio skiriama kitoms sritims – pavyzdžiui, galinga dinamika. Faktas yra tai, kad įmonės yra priverstos prisitaikyti prie labai įvairaus valdymo scenarijų. Ir individuali programa pati nustato, kaip skaitmeninė ar protinga atitinkama tvarkymo technologija turi būti.

„Su mūsų kėlimo įrenginiais ir kranų sistemomis siūlome puikų sprendimą visiems galimiems scenarijams“, – teigia verslo plėtros procesų tvarkymo sistemų vadovas Michael Schlaich. Pavyzdžiui, kompanija siūlo įrenginius, kurie naudojami, kai lengvesni kroviniai turi būti tvarkomi didelio ciklo dažniu. Pažangios funkcijos vis dažniau pasitaiko tokiuose įrenginiuose: jie gali įrašyti realaus laiko duomenis iš apdorojimo proceso ir išvesties informacijos, kuri gali būti naudojama optimizuojant darbo eigą ir paslaugų procesus. Ekranuose gali būti pateikta informacija apie filtro būseną ir darbo valandas, kurios gali nustatyti, kada rekomenduojama atlikti profilaktinę priežiūrą, o informacija apie tai, ar ruošinys yra saugiai pritvirtintas, tiesiogiai padeda vartotojui tvarkymo proceso metu. Šie išmanieji įrenginiai taip pat renka ir saugo duomenis apie gabenamų ruošinių skaičių statistikai ir tolesniam vertinimui – geriausia tiesiai į operatoriaus išmanųjį telefoną.

Perorientavimas rankiniu būdu

Ateities gamybos procesai vis dažniau remiasi naujomis sistemomis, struktūromis ir procedūromis. Štai kodėl reikia visiškai naujos klasės prietaisų, kad galėtumėte panaudoti visą pramonės 4.0 potencialą tvarkant technologijas. „Schmalz“ su virvių balansavimo sistema SRBC, žengė žingsnį toliau ir sukūrė visiškai naują pakėlimo įrenginių klasę, kuri buvo sukurta nuo nulio iki naudojimo skaitmeninėje gamybos aplinkoje. Šiame kontekste „bendradarbiavimas“ reiškia daug daugiau nei paprasčiausių protingų funkcijų pridėjimą prie esamos prietaisų klasės. Tam tikru mastu naujoviškas elektros lynų balansuotojas numato, ką vartotojas galvoja. Be to, ji atima darbą iš rankų ir taip pat aktyviai apsaugo klaidas, taip padidindama tvarkymo procesų saugumą. „Sistema tiksliai žino, ką ji turi daryti skirtingose situacijose“, – aiškina Michael Schlaich.

Naujasis „Schmalz“ lynų balansavimo įrenginys idealiai tinka bet kokiam naudojimui, kai ruošiniai, sveriantys iki 80 kg, turi būti dinamiškai paleidžiami arba tiksliai išdėstyti. Mechaniniai, elektriniai, pneumatiniai ir vakuuminiai pakrovimo įtaisai, pvz., Rankenėlės, skirtos paleisti baterijas, yra prieinami įvairiems tvarkymo procesams. Prietaisas reaguoja į operatoriaus judesius: trys varikliai – vienas sukamojo guolio, vienas vežimėliui ir vienas kėlimui – padeda vartotojui judėti ir stabdyti krovinius beveik be jokių pastangų, todėl jis yra itin ergonomiškas. Operatorius gali pakelti, nuleisti, pasukti ir perkelti apkrovą net nespaudžiant mygtuko. SRBC atpažįsta ir palaiko operatoriaus nurodymus nukreipti. Jis taip pat atitinka nustatytus apribojimus, kai naudojamas panoraminis darbas: Kiekvienai griebtuvo darbo vietai galima apibrėžti, kad dėl pernelyg didelio konsolės judėjimo atsiranda žala. RFID pagrindu veikiančio griebtuvo aptikimo dėka, virvės balansavimo įrenginys visada žino, kokio tipo griebtuvas yra prijungtas.

Pažangios sistemos funkcijos

Be to, virvės balansavimo SRBC automatiškai nuskaito svarbius proceso parametrus, pvz., Darbo valandų skaičių arba didžiausią leistiną apkrovą. Išsamus programinės įrangos paketas užtikrina, kad operatorius gali visiškai sutelkti dėmesį į šią užduotį ir kad sistema veikia intuityviai. Programinė įranga patikrina, ar objektus galima pakelti ar nuleisti, aptikti erdvines ribas ir pritaikyti išilginio judesio dinamiką iki ruošinio svorio. Priklausomai nuo pritaikymo, ji taip pat gali pasiūlyti papildomas saugos funkcijas: pavyzdžiui, operatoriai gali pasiimti krovinius tik su vakuuminiu griebtuvu, kai pasiekiamas konkretus vakuumo lygis. Be to, prietaisas neleidžia krūviui kristi.

Vartotojas gali koreguoti sistemos ribas, pasirinkti kitą depozito vietą arba pasirinkti kitą tvarkymo būdą tiesiai ant rankenos. „Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, vartotojas gali kruopščiai ir tiksliai išdėstyti trapų stiklo lakštą, o po to iš karto greitai pakelti komponento rėmą įrengimo vietoje“, – aiškina Michael Schlaich. Visos tvarkymo sistemos savybės gali būti pritaikytos atsižvelgiant į tvarkomus objektus, siekiant užtikrinti paprastą ir, visų pirma, saugų operatoriaus ir ruošinio valdymą.

Dalis skaitmeninės gamyklos

Schmalz sukūrė naują tvarkymo sistemą, kad atitiktų didėjančius skaitmeninimo reikalavimus. Įrengtas įvairiais jutikliais, jis registruoja būsenos ir našumo duomenis, kurie ateityje bus prieinami integruojant skaitmeninį procesų kraštovaizdį per „IO-Link“ ir „EtherCAT“. Tai leidžia atlikti tokias funkcijas kaip būklės stebėjimas ir nuspėjamoji priežiūra, siekiant pagerinti bendrą sistemą. Sistema įspėja vartotoją apie galimas klaidas tiesiai ant ekrano, kuris yra integruotas į rankeną. Iš dalies automatizuota tvarkymo sistema ne tik padeda padaryti darbo vietą ergonomiškesnę, bet ir didina saugumą visoje proceso grandinėje. „Su visomis šiomis funkcijomis nagrinėjame visiškai naujas galimybes optimizuoti ir integruoti tvarkymo procesus skaitmeninėje gamybos aplinkoje“, – teigia Michael Schlaich.