Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Baldų pramonė daugiausiai yra surenkamųjų dalių gaminimo pramonė, savo produkcijos gamybai naudojanti įvairias žaliavas. Tai ne tik mediena ir medienos skydai, bet ir metalas, plastikas, audiniai, oda ir stiklas. Yra daug įvairių baldų tipų (pvz., kėdės, sofos, stalai, spintos, virtuvinės spintelės, čiužiniai), turinčių labai įvairią paskirtį (pvz., namų ūkiams, mokykloms, biurams).
Dabar ES baldų pramonė techniniu, estetiniu, dizaino ir mados požiūriu gamina aukštos kokybės produkciją ir visame pasaulyje pasižymi labai geru įvaizdžiu.
Europos baldų gamybos sektorių sudaro apie 150 000 bendrovių, kurių apyvarta siekia beveik 126 milijardus eurų, pridėtinė vertė – 38 milijardus eurų, o jose dirba maždaug 1,4 milijono žmonių (ES27, 2006 m.). Pagrindiniai gamintojai (pagal gamybos vertę) yra Italija ir Vokietija, po jų seka JK, Prancūzija, Ispanija ir, kiek mažiau, Lenkija.
Sektoriuje dominuoja labai mažos įmonės (86 procentai ES baldų gamybos įmonių turi mažiau nei 10 darbuotojų), tačiau yra ir didelių gamintojų. Mažos bendrovės dažnai veikia kaip didesnių firmų subrangovės, gaminančios, pavyzdžiui, baldų užbaigimui ir surinkimui skirtas detales bei pusgaminius. ES dominuoja medienos baldų, naudojamų miegamiesiems, valgomiesiems, svetainėms ir kitoms erdvėms, taip pat plastikinių ir metalo baldų gamyba (sudaro 38 procentus visos baldų gamybos vertės). Kiti svarbūs gamybos subsektoriai yra sėdėjimui skirtų ir biuro baldų (atitinkamai 29 ir 17 procentų), taip pat virtuvės baldų (12 procentų) gamyba.
Metams bėgant, ir pajutusios padidėjusią konkurenciją, ypač tarptautinę, baldus gaminančios bendrovės ėmėsi ilgo struktūrinės pertvarkos ir modernizavimo proceso, todėl gamybos apimtys sumažėjo. Nuo 2005 m. gamybos apimtys šiek tiek padidėjo, tačiau 2008 m. ši teigiama tendencija pasikeitė ir gamyba vėl sumažėjo. Pagrindiniai sektoriaus konkurencingumo veiksniai yra moksliniai tyrimai ir inovacijos, įgūdžiai ir kokybė, dizainas ir pridėtinė vertė, žinios ir praktinė patirtis, taip pat geresnės galimybės patekti į trečiųjų šalių rinkas.

Informacijos šaltinis: http://ec.europa.euwww.baldupramone.lt