Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

 “Lüchinger + Schmid AG” yra Šveicarijos kiaušinių, kiaušinių produktų, atšaldytų šviežių produktų ir šaldytų maisto produktų prekybos ir gamybos įmonė. “Flawil” svetainėje iki 80 milijonų kiaušinių per metus paimami, patikrinami, rūšiuojami, pakuojami, pakuojami į paletę ir pristatomi įvairiuose regiono ūkiuose. Iki šiol darbuotojai rankiniu būdu kaupia apie 2500 konteinerių per dieną ant padėklų. Jau kurį laiką ji palaikė “Schmalz” vakuuminę technologiją: JumboFlex 25 vakuuminis vamzdinis keltuvas dabar pakelia kiaušinių pakuotes į norimą padėtį – ergonomiškai ir darbuotojų pasitenkinimą.

Daugiau nei 100 metų bendrovė perkelia, tvarko ir parduoda jautrius produktus, šiandien “Lüchinger + Schmid AG” yra Šveicarijos rinkos lyderė. Bendrovė yra “Micarna” grupės dalis, kuri savo ruožtu priklauso M-Industry. Šiaurės Šv. Gėlio rytinėje Šveicarijos kantono ramioje “Flawil” vietovėje kasmet apdorojami iki 80 milijonų kiaušinių. “Lüchinger + Schmid AG” iš viso dirba 140 darbuotojų. Dvylika “Flawil” rūšiavimo tarnybos darbuotojų supakuoja apie 300 000 atvirų ir ekologiškų kiaušinių per dieną, kurie tą pačią dieną tiekiami vietos prekybininkų filialams.

Kiaušinių tvarkymas ir perdirbimas yra iššūkis tiekimo grandinėje: nuo pakrovimo iki perdirbimo iki pristatymo. Atsižvelgiant į produkto šviežumą, jis turi būti labai greitai apdorojamas – sustabdymas yra visiškas tabu. Po pristatymo mašina patikrina prekes dėl žalos ir užteršimo bei organizuoja kiaušinius pagal dydį įvairiose pakuotėse. Vėliau darbuotojai rūšiuoja pakuotę į konteinerius ir perduoda juos į paletę.

Visų pirma, bendrovė matė patobulintą pastarąjį tvarkymo etapą Flawil, kai įvairios talpyklos yra rūšiuojamos nuo pakavimo juostos iki padėklų. Darbuotojai turėjo rankomis pakelti 15-25 kg dėžes ar dėžes ir juos gerai uždėti ant padėklų – iki 1,80 m aukščio. Padidinus konteinerių skaičių, šis darbas darbuotojams tapo fiziškai labiau įtemptas, todėl būtinas dar ergonomiškas darbo zonos dizainas. Visa Micarna grupė teikia didelę reikšmę ergonomiškam suprojektuotoms darbo vietoms, nes patenkinti ir sveiki darbuotojai yra svarbus sėkmės elementas”, – sako “Micarna SA” techninio projekto vadybininkas Patrick Nyffeneggeris.

Vizitas į EMPACK Ciuriche, viena iš svarbiausių Šveicarijos prekybos mugių, skirta naujiems produktams, naujovėms ir tendencijoms pakavimo pramonei, paskatino šį sprendimą. René Schürch, Kloten pakavimo punkto vadovas ir “Flawil” operacijų vadovė Dominik Gmür susipažino su “Schmalz GmbH” ir jos produktais konteineriams tvarkyti. Parodoje parodė vakuuminių technologijų potencialą, pirmasis kontaktas buvo padarytas. Kartu su Micarna SA Patriku Nyffeneggeriu jie nusprendė paskambinti Schmalz’ui rasti sprendimą dėl ergonomikos.

Individualiai pritaikytas sprendimas

Christian Fluri, techninis konsultantas Schmalz, išsprendė iššūkį ir pateikė sprendimą, pritaikytą vietos sąlygoms. Schmalz pateikė “Lüchinger + Schmid AG” pritaikytą pasiūlymą: “Flawil” vizito metu Christian Fluri atidžiai pažvelgė į sąlygas ir vėliau pristatė lankstų ir pritaikytą sprendimą: šiuo atveju jis vietoj bokštinio krano rekomendavo krano sistemą, pritvirtintą prie lubų. Vežėjai užima labai mažą plotą. “JumboFlex 25” vakuuminis keltuvas dabar atlieka savo paslaugas, pritvirtintas prie aliuminio krano sistemos. Viena vertus, vakuuminis keltuvas yra specialiai pritaikytas griebtuvei, kad galėtų tvarkyti “Migros” dėžes. Integruotas greitojo keitimo adapteris leidžia greitai keisti griebtuvą: todėl darbuotojai taip pat gali transportuoti dėžutes, užpildytus kiaušiniais, su tuo pačiu vakuuminiu keltuvu. “Konvertavimas yra greitas, – sako Dominik Gmür. Jis taip pat mano, kad radijo nuotolinio valdymo pultas yra teigiamas veiksnys, dėl kurio darbuotojai gali greitai išjungti įrenginį ir taip taupyti energiją.

“Micarna SA” didelę reikšmę teikia kompetentingam tiekėjų aptarnavimui. Kitas Schmalz gamykla Klotense veikia sklandžiai beveik dvejus metus. “Mūsų nuomone, vis dėlto svarbu turėti patikimą kontaktinį asmenį ir greitai įsigyti atsarginių dalių. Šiuo atžvilgiu bendradarbiavimas su Schmalz yra malonus ir nesudėtingas “, – sako Nyffeneggeris. Jis apibūdina aptarnavimą ir po pardavimo kaip tiekėjo vizitinę kortelę, kuri jam paliko ilgalaikį įspūdį.

Personalas labai greitai priėmė įrangą, taip pat todėl, kad ją labai paprasta naudoti, o mokymas buvo atliktas per trumpą laiką. “Neabejotinai pasiekėme tikslą – pagerinti ergonomiką kiaušinių padėklų procese. Iki šiol turėjome geros patirties su vakuuminiu keltuvu. Ypač aukštyje virš 1,60 m, sistema yra milžiniškas palengvinimas mūsų darbuotojams, kuriems dabar nebereikia statyti konteinerių su daugybe impulsų. Dabar galite valdyti langelius kontroliuojamu būdu ant padėklų. Mūsų darbuotojai yra labai patenkinti, nes jie yra fiziškai mažiau apkrauti, o procesai yra tylūs ir tvarkingesni, – sako Dominik Gmür.

Taip pat labai giriamas bendradarbiavimas per visą projekto trukmę. Į visus norus buvo atsižvelgta ir siūlomi greiti, nesudėtingi sprendimai. “Visa informacija apie pasiūlymų teikimą, pristatymo laiką ir tvarkymą vyko sklandžiai”, Gmür gyrė bendradarbiavimą su vakuumu specialistu.