Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Klijuotos medienos konstrukcijų bendrovė UAB „Jūrės medis“, sulaukusi gausių užsakymų iš Rusijos, nusprendė Nižnij Novgorode steigti atstovybę. Pernai gamybą modernizavusi įmonė nepaisydama sunkmečio tikisi įgyvendinti ambicingus apyvartos augimo planus, išvengti nuostolių.
Ovidijus Jankauskas, UAB „Jūrės medis“ generalinis direktorius, pasakoja, kad pernai modernizavus gamybą prireikė ieškoti naujų rinkų, o būtent šiemet įmonė sulaukė nemažai užsakymų iš Rusijos.
Ne paskutinį vaidmenį apsisprendžiant steigti atstovybę lėmė ir logistikos klausimai perkant ir importuojant žaliavą.
„Todėl ir buvo priimtas sprendimas steigti atstovybę, kuri gintų mūsų interesus ir atstovautų jiems, plėtotų įmonės veiklą šioje rinkoje“, – kalba p. Jankauskas.
Bendrovės generalinis direktorius pasakoja, kad anksčiau įmonė į didžiąją Rusiją praktiškai nieko neparduodavo – dirbo tik su partneriais Kaliningrado srityje.
„Ten laisvoji ekonominė zona, tad viskas daug lengviau. O prekiauti su Rusija reiškia muitinės procedūras, sudėtingesnes taisykles“, – skirtumus nurodo p. Jankauskas. Jis skaičiuoja, kad šiemet su užsakovais iš Rusijos jau sudarė sutarčių už 5,5 mln. EUR, o tai bene pusė šiemet planuojamos bendrovės pardavimų apyvartos.
„Tokia veržli plėtra į šią rinką ir paskatino kurti atstovybę“, – sako p. Jankauskas.
Pasak bendrovės vadovo, užsakymus lėmė ne tik sėkminga pardavimo skyriaus veikla ar dalyvavimas parodose, bet ir įmonės istorija – „Jūrės medis“ dirba ir klijuotos medienos konstrukcijas gamina nuo 1974 m., bendrovėgerai žinoma buvusioje Sovietų Sąjungoje. „Kol nebuvome modernizavę įmonės, neturėjome pajėgumų, tol pernelyg nesiveržėme į tą rinką“, – aiškina p. Jankauskas. Atstovybę bendrovė steigia ne Maskvoje ar Sankt Peterburge, o Nižnij Novgorode. „Ten kuriamės ir dėl žaliavų bazės, ir dėl to, kad ten įsikūrę mūsų kolegos, partneriai, su kuriais glaudžiai bendradarbiaujame, jie mums pagelbės ir pasidalins patirtimi – nereikės iš naujo minti nežinomų kelių“, – apie pasirinkimą kalba p. Jankauskas.
Metų pradžioje bendrovė planavo, kad šiemet pasieks beveik 40 mln. Lt apyvartą. Ponas Jankauskas viliasi, kad, nepaisant pasaulinio sunkmečio, anksčiau užsibrėžtus planus pavyks įgyvendinti ne tik dėl užsakymų iš Rusijos, bet ir kitų šalių, pavyzdžiui, Japonijos ar Pietų Korėjos, ten neseniai dalyvauta parodoje ir tikimasi sulaukti užsakovų. „Tikimės, kad šiuos metus baigsime be nuostolių. Kad ir kaip būtų, turime nemažą krūvį finansinių įsipareigojimų – pernai investuota apie 40 mln. Lt, dalis lėšų skolintos, tad finansinė našta nemaža. Didelių pelnų nesitikime, bet manome, kad metus baigsime nenuostolingai“, – dėsto p. Jankauskas.

Informacijos šaltinis: www.vz.ltwww.medis.lt