Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Švedijos koncernas „Trelleborg“ pamėgo Tauragę. Į sėkmingai šiame mieste veikiančią grupės UAB „Trelleborg Engineered Systems Lithuania“ jau perkelta gamyba iš Anglijos, galimybę čia įžengti svarsto dar dvi koncerno įmonės.
Uždarius pripučiamuosius čiužinius ligoniams ir kitą produkciją gaminusią įmonę Anglijoje, 40 šalių veiklą plėtojanti „Trelleborg“ įmonių grupė apsisprendė iš šios šalies visą gamybą perkelti į Tauragę, čia UAB „Trelleborg Engineered Systems Lithuania“ (TESL) jau ketverius metus gamina apsauginius drabužius ir priemones gelbėjimo tarnyboms bei narams.
„Teigiama, kad mūsų įmonėje yra labai gerai organizuota gamyba ir buvo nuspręsta, kad ilgalaikiu požiūriu Lietuvoje racionalu ją plėtoti. Kita vertus, esame didelė įmonė, čia turime 10.000 kv. m, dirbame viena pamaina. Patobulinus gamybą išaugo našumas ir liko laisvų pajėgumų, tad turimiems darbuotojams suteikėme galimybę gaminti ir kitus produktus, kad nereikėtų jų atleisti“, – aiškina Aida Zigmantavičienė, UAB „Trelleborg Engineered Systems Lithuania“ generalinė direktorė.
Galimybę perkelti gamybą į Tauragę svarsto dar dvi „Trelleborg“ įmonės iš Vokietijos ir Nyderlandų.
„Visi ženklai rodo, kad Lietuvoje yra patrauklu. Jei šios šalys apsispręs gaminti Lietuvoje, gamyba bus vykdoma mūsų įmonėje, greičiausiai būtų įdarbinta daugiau žmonių“, – sako p. Zigmantavičienė.

Vėl auga

TESL skaičiuoja, kad šių metų devynių mėnesių jų produkcijos pardavimai maždaug 13% viršija pernykštę to paties laikotarpio apyvartą. Augimas buvo stabtelėjęs tik 2009 m., kai buvo pasiekta panaši apyvarta kaip 2008 m. – apie 35 mln. Lt. Tad įmonė sako sunkmetį pajutusi tik labai švelniai.
„Tai lėmė ir pati produkcijos specifika, Vakarų ir JAV vyriausybės rėmė viešuosius pirkimus, o mums sekėsi laimėti konkursus ir gauti užsakymų. Pradėjome naujų produktų gamybą, tobulinome gamybos organizavimą“, – pasidžiaugia p. Zigmantavičienė.
Perkėlus gamybą iš Anglijos, buvo įdiegtos papildomos linijos ir pradėta gaminti naujus produktus – gelbėjimo neštuvus, pripučiamuosius durų sandariklius transporto įmonėms, išplėsta slaugos priemonių linija. Pastaraisiais metais ypač išaugo dujokaukių gamyba.
Šiuo metu kuriamas naujas slaugos čiužinys, tad kitąmet numatomos nemažos, tačiau nenurodomos investicijos į įrangos atnaujinimą.
Visa Tauragėje pagaminta produkcija yra eksportuojama ir pasiekia ne tik ES, bet ir JAV, Japoniją, Tailandą, Australiją ir kitas. Lietuvoje taip pat naudojami tauragiškių gaminiai, tačiau juos mūsų šalies įmonės ir įstaigos įsigyja per platintojus.
„Gaminome cheminius kostiumus Nelsono Mandelos ugniagesių brigadai Keiptaune, Niujorko ugniagesių departamentas, kuriame yra 14.000 dėvėtojų, pasirinko mus kaip pagrindinį cheminių apsauginių kostiumų tiekėją. Tai yra ilgalaikis projektas“, – stambiausius, išskirtinius projektus mini p. Zigmantavičienė.

Informacijos šaltinis: www.vz.lt. Autorius Nijolė Dvarionaitė, tekstas skelbtas spalio 26 d.