Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Bendrovės „Minijos baldų prekyba“ bankrotą tyčiniu pripažino Lietuvos Respublikos Apeliacinio teismas.
Sprendimas įsiteisėjo vasario 11 d. Apeliacinis teismas paliko galioti analogišką Klaipėdos Apygardos tesimo sprendimą, priimtą 2009 metų lapkričio mėn, kurį „Minijos baldų prekyba“ buvo apskundusi.
Bankroto byla bendrovei buvo iškelta praėjusių metų vasario 6 d. jos direktoriaus Rolando Jurkevičiaus iniciatyva.
Nuo 1992 metų Lietuvos teismai tyčiniais pripažino tik 20 bendrovių bankrotų. Advokatų teigimu, toks sprendimas priimamas maždaug vienu iš tūkstančio atvejų.
Prašymą pripažinti „Minijos baldų prekybos“ bankrotą tyčiniu teismui pateikė vienas iš jos kreditorių – „Ogmios“ įmonių grupės bendrovė „Gamafondas“, valdanti prekybos centrą „Babilonas“ Panevėžyje. Už patalpų nuomą prekybos centre „Minijos baldų prekyba“ vengė atsiskaityti maždaug pusę metų, jo skola siekia daugiau nei 800 tūkst. litų.
„Galime suprasti savo klientų, partnerių problemas, tačiau netoleruosime piktavališko vengimo atsiskaityti. „Minijos baldų prekybos“ vadovai akivaizdžiai siekė sužlugdyti prasiskolinusią bendrovę, o veiklą permesti į kitas, naujai kuriamas kompanijas. Bylos baigtis yra ir didelis advokatų, kurie atstovavo mūsų interesams joje, nuopelnas“, – sakė „Ogmios“ holdingo ekonomikos direktorė Viktorija Beatričė Radzevičienė.
Po to, kai „Minijos baldų prekybai“ buvo iškelta bankroto byla, „Gamafondas“ taip pat kreipėsi į Lietuvos Respublikos Generalinę prokuratūrą, prašydamas inicijuoti ikiteisminį tyrimą dėl tyčinio vengimo atsiskaityti. Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį Generalinė prokuratūra priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą ir perdavė jį vykdyti Klaipėdos Ekonominių nusikaltimų tarnybai.
Ikiteisminio tyrimo metu bus nustatyti konkretūs asmenys, kalti dėl tyčinio bankroto, jiems bus keliama teisminė byla. Advokato Jono Vaškevičiaus teigimu, tai gali būti įmonės administracijos vadovai arba akcininkai. Kaltais pripažinti asmenys turės padengti bankrutavusios bendrovės skolas.

Informacijos šaltinis: http://www.verslosavaite.ltwww.baldupramone.lt