Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Vienintelės Baltijos šalyse buitinių šaldytuvų gamintojos „Snaigė“ pagrindiniai akcininkai, prieš keletą metų bandę įmonės kontrolę perleisti naujam investuotojui, sukūrė naują verslo planą. Kalbama, kad „Snaigė“ planuoja pradėti šaldytuvų gamybą Kazachstane.

„Verslo žinių“ šaltinių teigimu, jau kitą savaitę, veikiausiai dar pirmadienį, „Snaigė“ turėtų pasirašyti sutartį su Kazachstano valstybiniu fondu „Samruk – Kazyna“ dėl bendros įmonės steigimo. „Snaigė“ Kazachstane gamintų šaldytuvus su savo prekių ženklu.
Jai arti būtų Rusijos rinka, į ją šaldytuvus galėtų eksportuoti be mokesčių, taip pat arti ir Kinija.

Dienraščio duomenimis, į Kazachstaną būtų nuvežti įrenginiai iš „Snaigės“ gamyklos Kaliningrade, o nauja įmonė realiai galėtų pradėti veikti maždaug po metų.

2004 m. pavasarį atidarytą gamyklą, į kurią investuota apie 68 mln. Lt, Kaliningrade nuo pernykščio kovo nutarta uždaryti, siekiant sumažinti nuostolius dėl Rusijos rublio nuvertėjimo ir bendro rinkos nuosmukio.
Kaip aiškina Romualdas Kozyrovičius, Lietuvos ambasadorius Kazachstane, pasirašiusieji susitarimus su naftos, dujų ir kitų įmonių akcijas valdančiu valstybiniu fondu „Samruk – Kazyna“ išlošia daug: „Kai yra šio fondo patvirtinimas ir pasirašytos sutartys, tada išeina, kad tai yra valstybinio prioriteto projektas ir gaunamos visos lengvatos“.

Daugiau informacijos: www.vz.ltwww.dienosnaujienos.lt