Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Baldų pramonė. Mažėja paroda, smulkėja dalyviai

Šiemet baldų parodoje dalyvauja pusšimtis Lietuvos gamintojų, tikinčių, kad gali pritraukti naujų klientų ir užsidirbti vietinėje rinkoje. Todėl išryškėjo nauja tendencija – dauguma parodos dalyvių yra smulkios bei vidutinės bendrovės, dirbančios Lietuvos rinkoje. 
„Pastaraisiais metais, kai didiesiems gamintojams vietinė rinka tapo ne tokia aktuali, dauguma dalyvių yra smulkios bei vidutinės įmonės, gaminančios nestandartinius ar vienetinius gaminius. Paroda jiems yra puiki rinkodaros priemonė“, – sako Lilijana Dirsienė, parodos „Baldai“ projekto vadovė.
Korpusinius nestandartinius baldus gaminanti Vilniaus įmonė „Sostinės baldai“ parodoje dalyvauja ne pirmus metus. Inesa Abromaitė, bendrovės direktorė, sako, kad tai geras būdas pritraukti klientų. „Mus dar dabar susiranda žmonės, lankęsi praėjusioje parodoje. Vieni mūsų klientais tampa po parodos, tada rekomenduoja draugams ir artimiesiems. Taip ir plečiasi klientų būrys“, – pasakoja p. Abromaitė. Ji sako, kad įmonė iki krizės žengė pirmuosius eksporto žingsnius Didžiojoje Britanijoje, Skandinavijos rinkoje, tačiau atėjus sunkmečiui partneriai atsitraukė. Dabar „Sostinės baldai“ gamina vietinei rinkai – pagal individualius užsakymus.
„Žinoma, pardavimai sumažėjo – pernai apyvarta nesiekė milijono, bet dar sugebame išgyventi. Nusprendėme, kad negalime be galo mažinti kainų, todėl ieškome įdomių, unikalių apdailos būdų, kurių nesiūlo kiti gamintojai“, – priduria p. Abromaitė. Anot jos, dabar orientuojamasi į klientą, kuris turi pinigų, o tie, pasak p. Abromaitės, paprastai nori ne pigesnio, bet originalesnio produkto.

Maži, bet patyrę
Pagal individualius užsakymus baldus iš medžio gaminanti įmonė „Riešva“ šiemet taip pat daugiausia gyvena iš privačių žmonių užsakymų. „Šiaip pagrindinis mūsų pajamų šaltinis – baldų, skirtų kavinėms, gamyba. Gerais laikais vos spėjome suktis, nes rinkoje esame seniai ir turime vardą. Tačiau dabar kavinių atidaroma mažai, tad gaminame baldus ir privatiems žmonėms“, – kalba Gintas Rudinskas, bendrovės „Riešva“ direktorius. Jis pasakoja, kad pernai iš 30 darbuotojų pusę teko atleisti, apyvarta sumažėjo daugiau nei perpus. Anot jo,
sudalyvavus parodoje užsakymų įmonė sulaukia trims mėnesiams į priekį. „Riešva“ savo gaminius parduoda Lietuvoje, o užsienyje dirba tiek, kiek reikia užsakovams – pavyzdžiui, įrengiant „Čili“ tinklo kavines.
Apie 15 darbuotojų turinti baldų dizaino ir gamybos įmonė „Kitaip“ šiemet parodoje dalyvauja pirmą kartą, nors yra rinkos senbuvė. „Vykdėme veiklą, kaip UAB „Komponentas“, o prieš kelerius metus baldų gamybos veiklą atskyrėme nuo nekilnojamojo turto, statybos ir nuomos. Iš dalies norėjome prisistatyti rinkai nauju pavadinimu. Nors gamintojai ir tiekėjai mus pažįsta“, – kalba Marcelinas Sorkinas, „Kitaip“ vadovas. Jis sako, kad bendrovė pernai dirbo pelningai, nors sekėsi sunkiau. Pašnekovas neslepia, kad įmonė vargu ar dalyvautų parodoje, jei pardavimai nebūtų sumažėję.
„Esame maži, lankstūs, projektuojame ir gaminame pagal individualius užsakymus ir dažnai galime įgyvendinti idėjas, kurių kiti net nesiima. Tuo esame konkurencingi ir žinomi. Tačiau natūralu, kad norime prisistatyti platesniam būriui “, – teigia p. Sorkinas.

Informacijos šaltinis: www.vz.lt, BNS