Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Jei visos katilinės būtų kūrenamos lietuviška mediena, ne tik pigiau mokėtume už šilumą, bet ir taptume mažiau priklausomi nuo Rusijos, būtų sukurta tūkstančiai darbo vietų, rašo “Lietuvos žinios”.
Kūrenti katilus lietuviškomis malkomis perpus pigiau nei rusiškomis dujomis. Mediena – nuolat atsinaujinantis energijos šaltinis, kurio gausu mūsų miškuose ir nereikia gabenti iš toli. Taip, pasak dienraščio, tvirtina specialistai.”Žinoma, prie biokuro katilų reikia daugiau darbo jėgos, negu kūrenant dujas. Vis dėlto tai kur kas pigiau, nei mokėti Rusijai didžiulius pinigus už dujas ir sėdėti jos kišenėje”, – sako UAB  “Kietasis biokuras” direktorius Albinas Monstavičius.
Biokuro Lietuvoje nestinga, tačiau įrengta mažai katilinių, kuriose būtų galima jį naudoti. Dauguma jų pritaikytos kūrenti dujas ar mazutą.
“Milijardus mokame Rusijai, o mūsų vietiniai ištekliai pūva nenaudojami”, – piktinosi Lietuvos biokuro gamintojų ir tiekėjų asociacijos (LITBIOMA) prezidentas Remigijus Lapinskas. Pasak jo, norint iš biokuro gaminti visą centralizuotą šilumos energiją, katilinėms pertvarkyti reikia apie 1,1 mlrd. Lt.

Informacijos šaltinis: www.vz.lt