Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Penktadienį Naujojoje Akmenėje UAB “Eternit Baltic” atidarė vienintelę Baltijos šalyse pluoštinio cemento banguotų lakštų stogams gamyklą. Į ją investuota 70 mln. Lt.
Per metus naujoje gamykloje planuojama pagaminti apie 7 mln. kv. m banguotų lakštų.
“Naujieji gamyklos pajėgumai bus 2-3 kartus didesni nei anksčiau. Tokio kiekio pluoštinio cemento lakštų užtektų nukloti metro pločio juostą toliau nei nuo Europos žemyno viršaus iki apačios”, – kalba Gediminas Vaitkevičius,  “Eternit Baltic” direktorius.
Pusė produkcijos bus skirta Baltijos regionui, kita pusė – tolimesnėms eksporto rinkoms.
“Planuojame, kad eksporto mastai išaugs  kelis kartus. Daugiausia gaminių eksportuojame į Latvija, Estija, Lenkiją, Vokietiją, Rumuniją, Rusiją bei įvairias Europos Sąjungos šalis. Mūsų banguoti lakštai yra konkurencingi visame pasaulyje, jais domisi ir tokios šalys kaip Čilė”, – pažymi jis.

Gamins Čilei
Pernai “Eternit Baltic” pasiekė 27 mln. Lt apyvartą, šiemet planuojama jau 35 mln. Lt.
Ponas Vaitkevičius, pasakoja, kad augimą turėtų užtikrinti eksportas į ES šalis. O stambiausią užsakymą šiems metams įmonė gavo iš Čilės.
“Čilė yra nukentėjusi nuo žemės drebėjimo, ten dabar jaučiamas didelis statybinių medžiagų stygius. Gavome užsakymą pagaminti 1 mln. kv. m banguotų lakštų Čilės rinkai. Tai sudarys apie 25% visų šiemet planuojamų mūsų įmonės gamybinių apimčių”, – skaičiuoja vadovas.
Tačiau viena prioritetinių bendrovės krypčių, anot jo, išlieka vietos rinka, siekiant, kad Lietuvoje būtų kuo greičiau pakeisti kenksmingi asbestiniai stogai.

Skolinosi
Gamykloje dirbs 110 darbuotojų, plečiant gamybos apimtis tikimasi ir didinti darbuotojų skaičių. Naujoje gamykloje yra įrengtos modernios gamybos ir pakavimo linijos, sandėliai.
Ilgalaikiam ir apyvartinio kapitalo kreditavimui reikiamų lėšų suteikė AB DnB NORD bankas.
Bendrovė 2009 metų pradžioje tapo „Eternit Baltic“ – naujasis pavadinimas pakeitė ankstesnįjį „Eternit Akmenė“.
Vokietijos „Eternit AG“ ir AB  „Akmenės cemento“ sutarimu 1993 m. įkurta bendra Lietuvos ir Vokietijos įmonė UAB „Eternit Akmenė“, gaminusi stogo dangą.
Dabar bendrovė priklauso statybinių medžiagų gamintojų konsorciumui „Etex Group“.

Informacijos šaltinis: www.vz.lt