Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Italijoje kilus įtarimams, kad radioaktyvios medienos granulės įvežtos iš Lietuvos, mūsų šalies radiacinės saugos specialistai tikrina Lietuvos medienos bendroves. Pirmoji sąraše atsidūrė Estijos kapitalo UAB „Graanul Invest“, turinti fabriką Alytuje.
Anot italų dienraščio „Corriere della Sera”, radioaktyyvūs pėdsakai veda į Lietuvą, tačiau oficialaus informacijos patvirtinimo nėra, o Lietuvos verslininkai skundžiasi dėl šių nepatvirtintų žinių jau patiriantys nuostolių.
Lietuvos ambasadorius Italijoje Petras Zapolskas pripažįsta jau sužinojęs bendrovės, kurioje pagamintos italų konfiskuotos medienos granulės, pavadinimą. Tačiau jis neatskleidžia jo, taip pat nekomentuoja žinių, kad šios produkcijos kilmės šalis – Lietuva, ir ragina laukti kitos savaitės.
Albinas Mastauskas, Radiacinės saugos centro (RSC) direktorius, teigia, kad centre ištirtame įvairių žaliavų mišinyje iš „Graanul Invest“ nustatytas 16 bekerelių kilograme radioaktyvumo lygis yra itin mažas. Bekereliu (Bq) matuojamas radiacijos lygis. RSC vadovas aiškina, kad net džiovintuose grybuose šis skaičius didesnis (apie 600 Bq/kg), o žmogaus sveikatai pavojų gali sukelti bent 10.000 Bq/kg.
„Lietuvoje gaminamoje produkcijoje negali būti tokio taršos lygmens, kokį rado italai“, – konstatuoja p. Mastauskas.
Radiacinės saugos centrą ketvirtadienį pasieks jo padalinių Klaipėdoje, Kaune ir Šiauliuose surinkta produkcija iš bendrovių „Granulita“, „Granulta“, „Gailerita“ ir „Nilma“. Tyrimų rezultatai turėtų paaiškėti kitą savaitę.

Informacijos šaltinis: www.vz.lt