Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Italijos prokuratūra nurodė konfiskuoti apie 10.000 tonų radioaktyvios medienos “Natur Kraft” granulių iš Lietuvos. Asociacijos “Lietuvos mediena” direktorius Raimundas Beinortas teigia šią informaciją sužinojęs tik iš žiniasklaidos ir abejoja, kad pavojingai užteršta mediena atvežta iš mūsų šalies.
Vienas Italijos Aostos miesto gyventojas iš pradžių pasiskundė, kad įsigytos medienos granulės jo krosnelėje prastai dega. Kurą ištyrę atominės biologijos specialistai jame rado cezio 137, kuris atsiranda po atominių sprogdinimų arba branduoliniuose reaktoriuose.
Medienos granulės yra laikomos ekologišku kuru, kuris gaminamas suspaudžiant medienos pjuvenas. Granulės deginamos specialiose namų krosnyse, rašo italų dienraštis “Corriere della Sera”.
Anot “Lietuvos medienos” vadovo p. Beinorto, neaišku, kaip lietuviai susiję su radioaktyvia mediena. “Gali būti, kad jie buvo tik prekeiviai, be to, neįmanoma keliais įvežti radioaktyvių gaminių, nes tai neabejotinai būtų užfiksuota per patikrą prie sienos – tuo labiau, kai jų kiekis yra 10.000 tonų”, – sako p. Beinortas. Paklaustas, ar asociacijai būtų pranešta, jei paaiškėtų, kad medienos produkcija yra iš Lietuvos, jis atsakė, jog greičiau jau informacija pasklistų per žiniasklaidą. Ponas Beinortas abejoja, kad granulės gali būti atvežtos iš Lietuvos, nes tapti radioaktyviomis, anot jo, nėra kur.
“Corriere della Sera” duomenimis, medžio granulėms iš Lietuvos pernai rudenį atvežti reikėjo 250 sunkvežimių. Kuro granulės pasklido po visą Italiją. Cezis 137 gali sukelti sąmonės praradimą, komą ar net mirtį, rašo italų laikraštis.

Informacijos šaltinis: www.vz.lt