Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

 Vis svarbesni tampa lengvi robotai, kurių keliamoji galia yra iki 25 kilogramų. Jie taip pat įdomūs SMEs, nes leidžia automatizuoti gamybos ir logistikos užduotis. Tokio tipo robotus galima programuoti be jokių techninių žinių ir įsigyti yra gana nebrangu. „Tinkama sukibimo sistema yra ekonomiškas šių robotų naudojimo pagrindas“, – aiškina dr. Kurt Schmalz, „J. Schmalz GmbH“ generalinis direktorius. „Savo klientams siūlome pritaikytas sistemas ir komponentus, kuriuos labai intuityviai galima konfigūruoti ir modifikuoti.“

Norint, kad sistemos operatoriai saugiais, ekonomiškais ir patikimais būdais naudotųsi savo lengvaisiais robotais, griebtuvai turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Cobots gali sverti nuo 3 iki 25 kilogramų, priklausomai nuo rūšies. „Norint pasiekti maksimalią keliamąją galią, griebtuvas turi būti kiek įmanoma lengvesnis“, – aiškina dr. Kurt Schmalz. Apvalios formos ir dizainas, atitinkantis ISO TS 15066 – standartą, reglamentuojantį darbą tarp žmonių ir bendradarbiaujančių pramoninių robotų – naudojimo metu sumažina galimus sužalojimų šaltinius. Be to, turi būti įmanoma greitai ir paprastai integruoti sugriebimo sistemas ir leisti nuolat stebėti būklę. J. Schmalz GmbH mano, kad šios savybės – komunikabilios, lanksčios, intuityvios konfigūracijos ir pasiekiamos per trumpą laiką – yra lengvųjų robotų vakuuminių komponentų kūrimo stadija.

Vienas iš šių komponentų yra elektrinis vakuumo generatorius ECBPi: intelektualus vakuuminis siurblys, kuris veikia be suspausto oro ir pasižymi integruota sąsaja, skirta sujungti griebtuvus ir robotus. Kadangi vakuumas sukuriamas be suspausto oro ir atitinkamai be atitinkamų žarnų, lengvas robotas išlieka mobilus, lankstus ir lengvai nustatomas. „CobotPump ECBPi“ teikia vartotojui svarbius duomenis per „IO-Link“, kad būtų visapusiškas skaidrumas. Tai leidžia atlikti tokias funkcijas kaip būklės stebėjimas ir numatomoji priežiūra. „Tai žymiai padidina sistemos patikimumą vartotojui“, – pabrėžia dr. Kurt Schmalz.

Neseniai buvo paleistas „mažasis brolis“ – „CobotPump ECBPM“. Jis buvo sukurtas naudoti su lengvaisiais robotais, kurių keliamoji galia yra mažiau nei keturi kilogramai, ir pasižymi ypač kompaktiška, lengva konstrukcija. Šis vakuuminis generatorius idealiai tinka automatizuotoms smulkių dalių tvarkymui su atskirais siurbtukais. Jis gali parodyti visą savo jėgą net ir ankštose vietose. Kaip ir vakuuminį siurblį „ECBPi“, ECBPM lengva integruoti į esamas sistemas ir jam nereikia atskiro suspausto oro tiekimo.

Tinkamų griebtuvų sprendimų kompetencija

„Schmalz“ sukūrė „FXCB / FMCB“ paviršiaus griebtuvą, skirtą ruošiniams su kobotomis tvarkyti, nepaisant jų dydžio ir geometrijos. Dėl didelio kontaktinio paviršiaus ir mažų smūgio jėgų griebtuvas atitinka ISO TS 15066 reikalavimus. Naudodamas lanksčią putą kaip sugriebimo paviršių arba su siurbtukais, prietaisas gali saugiai laikyti kartoną, dėžes ir struktūrizuotus komponentus arba komponentus su įdubomis. ir trimatės išorinės formos, sveriančios iki aštuonių kilogramų. Novatorišką sistemą galima įsigyti su integruota vakuumo generacija arba be jos. Dėl savo ryšio su „IO-Link“ technologija, „FXCB / FMCB“ lengvai montuojama bet kurioje automatikos aplinkoje. Be to, naudodamiesi „Schmalz ControlRoom“ programa, vartotojai gali pasiekti visus įrenginio duomenis ir greitai bei lengvai parametruoti sugriebimo sistemą naudodami išmanųjį telefoną.

Modulinė sistema VEE idealiai tinka sukurti atskirus vakuuminius galinius efektorius. Jį sudaro daugybė atskirų komponentų, kuriuos galima sujungti naudojant konfigūravimo programinę įrangą ir taip suformuoti individualų griebtuvą. Svarbiausia, kad vartotojas galėtų patiems konfigūruoti ir modifikuoti savo sprendimą. „Schmalz“ mielai padeda klientams nustatyti optimaliausią jų poreikių konfigūraciją ir paprašius pateiks net iš anksto surinktus agregatus.

Skaitmeninė platforma ir 3D spausdinimas

„Su naujausia naujove, lengvu griebtuvu SLG, patenkiname lankstumo ir greito prieinamumo poreikį“, – sako daktaras Kurt Schmalz. Tai leidžia vartotojui greičiau įgyvendinti automatizavimo sprendimus. Naudodamas lengvą griebtuvą SLG, „Schmalz“ žengia į priekį naujais pagrindais daugeliu aspektų: Vartotojai gali surinkti savo reikmėms tinkamą griebtuvą naudodamiesi skaitmenine platforma ir be jokių specialisto žinių. Be šios internetinės konfigūracijos, „Schmalz“ taip pat remiasi priedų gamybos procesais. Rezultatas: ypač lengvi, saugūs ir patvarūs griebtuvai, pritaikyti atitinkamai programai ir kuriuos galima įsigyti per trumpą laiką.

„Schmalz“ siūlo atskirus komplektus paketus, tinkančius skirtingiems gamintojų modeliams, skirtiems įvairiems robotams – pasirinktinai galima įsigyti su elektriniu vakuuminiu generatoriumi ECBPi, ploto griebtuvu FXCB arba galiniu efektoriu VEE. Komplektuose yra visi reikalingi komponentai, reikalingi visam griebtuvui sukurti, įskaitant flanšą, kad būtų galima lengvai pritvirtinti prie jūsų roboto. Tai reiškia, kad iš anksto sukonfigūruotas sugriebimo sprendimas yra paruoštas naudoti per labai trumpą laiką.

„Tinkama sugriebimo sistema yra reikalinga norint paversti pliką roboto ranką veikiančia sistema, galinčia perkelti ar apdoroti komponentus ir ruošinius“, – aiškina dr. Kurt Schmalz. Bendrovė, naudodama pagal užsakymą pagamintus sugriebimo sprendimus, suteikia vartotojams galimybę greitai įdiegti robotų sistemas ir intuityviai jas valdyti. Kuo paprastesnis ir efektyvesnis lengvųjų robotų naudojimas atliekant įvairias užduotis, tuo patrauklesni jie bus SMEs, kurioms tradicinio pramoninio roboto pirkimas iki šiol nebuvo pelninga investicija.