Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

 “Utenos trikotažo ir “Klaipėdos baldų” valdytojas koncernas SBA už 43,66 mln. Lt Baltarusijos Mogiliovo srityje ketina per metus pastatyti gamyklą ir joje gaminti natūraliu lukštu dengtus baldus – stalus, lentynas, miegamojo ir svetainės baldus.
14.000 kv.m. ploto “Mebelain” gamykla iškils Mogiliovo laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) 6,5 hektarų sklype. Pirmadienį buvo sudėti parašai ant sutarties.
Verslininkai pastebi, kad investicinai reikalingų dokumentų derinimo procesas Baltarusijoje truko trumpiau nei tai paprastai būna Lietuvoje. Vienas pagrindinių užsakovų, kuriems keliaus Baltarusijoje pagaminti baldai, bus IKEA baldų koncernas, pranešime spaudai dėsto SBA.
“Lietuvoje koncerno valdomos įmonės „Klaipėdos baldai“, „Visagino baldai“, „Šilutės baldai“, „Kauno baldai“ ir „Germanika“ veikia išnaudodamos didžiąją dalį gamybos pajėgumų, o jose pagaminti baldai eksportuojami į Vakarų rinkas, tad į NVS šalių rinkas orientuota „Mebelain“ padidins koncerno konkurencinį pranašumą”, – sako Egidijus Valentinavičius, SBA strateginės plėtros viceprezidentas.
Planuojama, kad „Mebelain“ statybos darbai prasidės šią vasarą, o gamyba – 2012 m. pradžioje. Gamyklos pastatą projektuoja “COWI Lietuvos” architektai, teigiama pranešime.
Įmonė Baltarusijoje yra antra didelė koncerno SBA investicija Rytų šalyse. 2005 m. koncernas Rusijoje, Tulos srityje įsigijo “Novo Mebel” gamyklą.

Informacijos šaltinis: www.vz.lt