Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka ir Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos (toliau – Urėdija) generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šalys įsipareigojo siekti sudaryti kuo palankesnes sąlygas medienos ir jos gaminių pervežimams geležinkelių transportu.
AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Urėdija sieks ne tik išlaikyti, bet ir didinti medienos gabenimo geležinkelių transportu apimtis Lietuvos vidiniais maršrutais, importuojant, eksportuojant bei gabenant tranzitu. Šalys keisis operatyvia informacija dėl pervežimų kiekių, tarifų politikos formavimo bei bendradarbiavimo su kitų šalių geležinkeliais vežant medieną ir jos gaminius.
Sutartis Urėdijai padės formuoti bendrą urėdijų poziciją siekiant racionalizuoti ir galimai didinti medienos pervežimus aplinkai saugesniu transportu – geležinkeliais. AB „Lietuvos geležinkeliai“, urėdijų siūlymu, palengvins tarifų formavimo politiką medienos krovinių pervežimui ir papildomoms paslaugoms. Taip pat sutartyje numatyta galimybė teikti pasiūlymus Lietuvos Respublikos Vyriausybei bei kitoms valstybinėms institucijoms, esant poreikiui rengti seminarus, ruošti metodinius nurodymus ar informacinius biuletenius geležinkelių transporto veiklos klausimais.
„Tikimės, kad šios sutarties pasirašymas suteiks naują impulsą medienos bei jos dirbinių pervežimams geležinkelių transportu“, – teigė AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka.
Per 2010 metus Lietuvos geležinkeliais pervežta 752 tūkst. tonų medienos ir jos gaminių, o tai yra net 48,2 proc. daugiau nei 2009 metais. Medienos pervežimai užima svarbią vietą Lietuvos geležinkeliais vežamų krovinių visumoje ir prisideda ne tik prie šalies eksporto, bet ir prie valstybės ekonomikos augimo.

Informacijos šaltinis: www.alfa.lt