Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Netoli uostamiesčio įsikūręs “Vakarų medienos grupės” padalinys – UAB “Sakuona” – pradeda naują gyvavimo etapą. Milijoninėmis investicijomis į pažangias technologijas bei naują produkciją įmonė užsitikrins stiprias pozicijas konkurencija alsuojančioje rinkoje dar ne vienam dešimtmečiui į priekį.
Penktadienį šventiškai nusiteikusios “Sakuonos” gamybinėse patalpose perkirpta juostelė ir simboliškai pradėtas naujas įmonės gyvenimo etapas bei duotas startas naujoms investicijoms.
Pasak “Vakarų medienos grupės” generalinio direktoriaus Viktoro Adomaičio, “Sakuona” jau ruošiasi keisti savo produkciją. Iki 2014 metų numatyta investuoti apie 30 mln. litų į naują produktą. Numatomos ir naujos statybos, ir pažangesnių technologijų įsigijimas.
“Pasaulinė situacija skatina mus gaminti sudėtingesnę produkciją, kad nebijotume konkurencijos iš Rytų”, – sakė V. Adomaitis.
Naujojo produkto įvedimas suteiks “Sakuonai” galimybę darbuotis dar keletą dešimtmečių. Įmonė ruošiasi pradėti gaminti lenktų formų, sferinius, erdvinius baldus – kėdutes, fotelius ir kitus.
Šiuo metu, anot įmonės direktoriaus Sigito Kilčausko, pagrindinė “Sakuonos” produkcija yra lovų pagrindo konstrukcijos. Bendrovė specializuojasi gaminti detales iš klijuotinės faneros ir pati gamina faneros gamybai reikalingą žaliavą – lukštą. Šiuo metu pasaulį čia gali išvysti iki 18 tūkst. kubinių metrų produkcijos per metus.
Visų 500 “Sakuonos” darbuotojų kruopštaus ir atsakingo darbo dėka įmonės produkcija labai vertinama užsienyje. Bendrovė eksportuoja apie 97 proc. savo gaminių, jos eksporto šalys – kokybę vertinančios Švedija, Vokietija, Italija, Prancūzija, Danija.
1995 metais gamybinę veiklą pradėjusi “Sakuona” užtikrintai kopė aukštyn net pasaulį ištikus ekonomikos sąstingiui. 2003 metais įmonės apyvarta sudarė 20 mln. litų, 2006 metais – 28 milijonus, 2009-aisiais – jau 50 mln. litų, o šiemet, preliminariais duomenimis, ji šoktels net iki 70 milijonų.
Ties tokiais rezultatais įmonė nesustoja – planuojama, jog investicijos ir naujo produkto gamyba apyvartai leis išaugti dar daugiau nei dvigubai.
“Vakarų medienos grupė” yra viena didžiausių medienos gaminių eksportuotojų Baltijos šalyse.
 


Informacijos šaltinis: www.ve.lt