Gegužės 19-22 d. Lietuvos parodų centre LITEXPO vykusioje pramonės ir aplinkosaugos parodoje „BaltTechnika 2009“ dalyvavo 101 įmonė iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Čekijos, Suomijos, Italijos, Australijos, Vokietijos. Jau trečią kartą parodoje su kolektyviniu stendu prisistatė 7 Bavarijos (Vokietija) įmonės, kurios parodoje siekė užmegzti bei toliau plėtoti ryšius su regiono verslininkais. Bendradarbiavimo partnerių bei naujų ryšių buvo ieškoma ir parodos metu vykusioje verslo kontaktų mugėje „Lietuva – patraukli verslo partnerė“, kurią surengė Lietuvos ekonominės plėtros agentūra (LEPA). Mugėje dalyvavo 97 metalo ir plastiko apdirbimo, elektronikos ir elektrotechnikos, pramoninės inžinerijos įmonės iš Danijos, Vokietijos, Švedijos, Suomijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Austrijos, Estijos, Latvijos, Olandijos ir Lietuvos.
Per keturias dienas parodą aplankė 6502 specialistai iš Lietuvos ir užsienio šalių.
Jau keletą metų iš eilės pritraukianti perspektyvų jaunimą ir supažindinanti studentus bei moksleivius su įdomiausiomis technikos pasaulio specialybėmis, paroda „BaltTechnika“ šiemet skatino jaunų žmonių išradingumą ir verslumą. Parodoje vyko nacionalinės mechatronikos varžybos, gamybos valdymo konkursas, buvo surengta jaunųjų mokslininkų darbų paroda „Technorama“. Joje Kauno technologijos universiteto studentai pristatė daugybę idėjų, tyrimų rezultatų, novatoriškų sprendimų, kuriuos galima įdiegti ir verslo įmonėse.
Nacionalinėse mechatronikos varžybose, kurias organizavo bendrovė „Festo“, buvo renkama geriausią techninę kompetenciją turinti, novatoriškais sprendimais bei organizaciniais sugebėjimais pasižyminti Lietuvos studentų komanda, kuri vėliau dalyvaus Europos mechatronikos žaidynėse, vyksiančiose Portugalijoje. Varžybose dalyvavo penkių Lietuvos kolegijų komandos. Savo jėgas išbandė: Kauno kolegijos, Kauno technikos kolegijos, Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos, Panevėžio kolegijos, Vilniaus kolegijos studentai. Daugiausiai taškų surinko ir nugalėtoja tapo Kauno kolegijos komanda, varžybose demonstravusi mobilaus roboto galimybes. Antroji vieta atiteko Kauno technikos, trečioji – Panevėžio kolegijai.
Gamybos valdymo konkurse, kurį organizavo bendrovė „TOC sprendimai“ ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA, dalyvavo šešios studentų komandos. Gamybos valdymo konkursas vyko simuliacinio žaidimo principu. Žaidimo tikslas buvo pasiekti kuo didesnį valdomos įmonės pelną. Konkurse dalyvavo keturios Vilniaus universiteto ekonomikos fakulteto studentų komandos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų komanda bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos komanda. Nugalėtoja tapo Vilniaus universiteto „Fairytale“ komanda.
Informacijos šaltinis: www.litexpo.lt