Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Metų pradžioje kone perpus kritusios apvaliosios medienos kainos rudeniop pradėjo kilti. Vieni medienos rinkos dalyviai ploja rankomis ir skelbia sunkmečio pabaigą, kiti baiminasi, kad atsigavimas gali būti laikinas, rašo „Verslo žinios“.Pasak Raimundo Beinorto, Lietuvos medienos pramonės įmonių asociacijos “Lietuvos mediena” direktoriaus, medienos sektoriaus atsigavimas stebinti neturėtų.
“Visą gyvenimą šis sektorius buvo didžiausias eksportuotojas po “Mažeikių naftos”. Gerai, kad krizės pusmetis mūsų neištrynė iš tų rinkų, kurias buvome išsikovoję. Kai tik ten pradėjo rinkos atsigauti, ir mūsų pardavimai pajudėjo į viršų”, – tikina jis, tačiau priduria, kad viso sektoriaus padėtis vis dar panaši į 2005-2006 m., esą, norint lygintis su 2008 m. duomenimis, paplušėti dar labai reikėtų.
Elektrėnų rajone įsikūrusi UAB “Boen Lietuva” iš užsienio rinkų medienos žaliavos gauna pigiau. O ir gamybos automatizacijai bendrovė planuoja naudoti pigesnę, savos elektrinės gaminamą elektrą.

“Dabar gyvename geriau, krizė mums pasibaigė. Parduodame mažiau nei pernai, bet kiekvienos įmonės tikslas – ne pardavimai, o pelnas”, – tikina Irmantas Rajunčius, “Boen Lietuva” direktorius.
“Boen Lietuva” savo produkciją eksportuoja į 46 valstybes. Daugiausia į Vakarus: Švediją, Norvegiją, Vokietiją. Pasak vadovo, į Baltijos šalis vežama vos 6-7 proc. produkcijos. Eksportas į Estiją šiemet sumažėjo apie 20 proc., į Latviją – daugiau nei perpus, o Lietuvoje parduodama 40 proc. mažiau nei pernai.
“Vartojimas sumažėjo visose rinkose. Yra rinkų, pavyzdžiui, Norvegija, kurioje jis sumažėjo nesmarkiai, o Anglija ir Ispanija smuko daugiau nei Lietuvoje”, – padėtį aptaria I. Rajunčius.

Informacijos šaltinis: www.delfi.lt , www..vz.lt