Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Ukrainos vyriausybė Aukščiausiajai Radai pateikė siūlymą panaikinti 13% muitus importuojamiems automobiliams ir šaldytuvams.
Šie mokesčiai skaudžiausiai atsiliepė lietuviams, praradusiems naudotų mašinų pardavimo rinkas ir AB „Snaigei“, kuri nebegalėjo konkuruoti su vietos gamintojais dėl išaugusios produkcijos kainos.
„Jei reikėtų lažintis, statyčiau už tai, kad sprendimas naikinti muitus bus priimtas, nes patys ukrainiečiai jau pamatė, kad jis atneša daugiau žalos nei naudos. Kol kas priešinasi tik vietiniai oligarchai – automobilių ir buitinės technikos gamintojai“, – dėsto Kęstutis Masalskis, Lietuvos komercijos atašė Ukrainoje.
Šių metų gegužę Ukrainoje buvo pagaminta 10.600 vnt. automobilių, o 2008-ųjų gegužę – 26.000 vnt. Įvedus mokesčius, mašinų importas sumažėjo 20 kartų. Tikimasi, kad jei muitai bus panaikinti, per mėnesį į šalį bus įvežama 1.500 naujų transporto priemonių.
Su viltimi pakeitimų laukia ir buitinės technikos gamintojai. „Iš Ukrainos rinkos nenorime pasitraukti, tačiau normaliai dirbti trukdo muitas, jis pabrangino mūsų gaminius. Tikimės, jog su diplomatų pagalba pavyks pasiekti, kad šis mokestis būtų atšauktas“, – prieš mėnesį VŽ sakė „Snaigės“ generalinis direktorius Gediminas Čeika.

Informacijos šaltinis: www.vz.lt