Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Ūkio ministerija kviečia įmones teikti paraiškas antrajam eksporto skatinimo etapui pagal priemonę “Naujos galimybės”. Šįkart eksporto apimčių didinimui numatyta paskirstyti 50 mln. Lt ES lėšų.
Pirmojo etapo metu paskirstyta parama beveik 300-ams įmonių. Bendra paramos suma siekė 75,5 mln. Lt.
Pasak ūkio ministro Dainiaus Kreivio, eksporto sektorius yra prioritetinis, todėl tikslingai remiamos įmonių pastangos plėsti eksporto geografiją, didinti užimamą rinkos dalį užsienio šalyse. Šiuo metu 7 pirmojo etapo projektai yra baigti, o jiems išmokėtos lėšos siekia beveik 1 mln. Lt, pranešime dėsto Ūkio ministerija.
“Pastebėjome, kad naudodamiesi “Naujomis galimybėmis” nemažai įmonių vyko į parodas. Tai ypač geras būdas rasti partnerių užsienio rinkose. Parodos yra viena iš efektyviausių rinkodaros priemonių, ypač tradiciniams sektoriams kaip, pavyzdžiui, tekstilė ar baldai”, – sako Paulius Lukauskas, VšĮ “Eksportuojančioji Lietuva” vadovas.
Priemonės „Naujos galimybės” lėšomis finansuojamas įmonės ir jos produkcijos pristatymas užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose, kontaktų mugėse, verslo misijose. Į paramą pretenduojančioms kūrybinių industrijų įmonėms skiriamos lėšos dalyvauti festivaliuose ar madų šou.
„Naujų galimybių” finansavimas taip pat teikiamas rengiant įmonės pristatymui reikalingą rinkodaros medžiagą ar sertifikuojant gaminius, kuriuos planuojama eksportuoti. Kvietimas teikti paraiškas galioja iki 2010 m. gruodžio 27 d.
Šiemet birželį, palyginti su geguže, Lietuvos eksportas išaugo 7,4%. Per metus birželį eksportas padidėjo 35%. Šių metų I pusmetį, palyginti su 2009 m. tuo pačiu laikotarpiu, eksportas ir importas padidėjo atitinkamai 24,2% ir 23,7%.

 

Informacijos šaltinis: www.vz.lt