Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Baldų pardavimai Lietuvoje pradeda judėti iš mirties taško arba bent jau nebekrenta į dugną, sako gamintojai ir pardavėjai.
Tačiau drąsiau apie ateitį kalba sugebėjusieji laiku atsikratyti skolų, kitiems ir toliau svarbiausia – išgyventi, penktadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.
Viena po kitos iš verslo žemėlapio nykstančios baldų gamintojų bendrovės atlaikiusiesiems ligšiolinius sunkmečio smūgius suteikia vilties. Konkurencija mažėja, laiku apkarpytos sąnaudos netempia į dugną, o vartotojai jau bunda iš letargo miego ir dairosi, kur išleisti pusmetį taupytus pinigus.
Kėdėmis ir biuro baldais prekiaujančios įmonės „Vildika“ direktorius Robertas Lazauskas aiškina, kad pirmus tris šių metų mėnesius žmonės norėjo pigių paprastų kėdžių už mažą kainą, kad tik būtų kur atsisėsti, ir „vinys nekyšotų“. Nuo balandžio klientai linkę mokėti truputį daugiau ir nusipirkti kokybiškų prekių, dėl nuolaidų jų dabar gali įsigyti pigiau nei įprasta.
Pasak R.Lazausko, truputį lengviau kvėpuoti sunkmečiu padėjo tai, kad įmonė neturi įsipareigojimų bankams.
Išankstiniais skaičiavimais, pirmą šių metų pusmetį „Vildikos“ pardavimai krito 40 proc. Tačiau vis tik tikimasi, kad apyvarta pasieks praėjusių metų rezultatus (23,4 mln. litų) arba bus tik šiek tiek mažesnė.
Optimistinę tendenciją pastebi ir įmonės „Dalios baldai“ vadovė Dalia Markevičienė, pasak kurios, per šių metų penkis mėnesius pardavimai žemiau nekrito, o per dvi birželio savaites bendrovei jau pavyko parduoti daugiau nei gegužę.
Tačiau vos juntamo pagyvėjimo verslininkai atsigavimu dar nevadina, o kiti teigia, kad pardavimai iš mirties taško dar nepajudėjo.
D.Markevičienė 70 proc. bendrovės akcijų dar rudenį pardavė fiziniams asmenims.
„Prisitraukėme lėšų, dabar nebeturime kreditorių, didelių skolų. Turime atsipirkimo teisę, taigi neatmetama galimybė, kad vėliau akcijas išpirksime“, – sako ji.
2008 metais „Dalios baldų“ pardavimo pajamos siekė 24,6 mln. litų.
Ne pačius geriausius laikus išgyvenančios Tauragės bendrovės „Alantas“ direktorius Juozas Kniukšta sako, kad bankai spaudžia, pardavimai krito 50 proc. ir daugiau, medžiagas perkant reikia sumokėti iš anksto, o ankstesnių užsakymų skolos dar vis kabo, kolektyvas jau sumažintas 50 etatų.
 

Informacijos šaltinis: www.vz.lt