Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

 Visame pasaulyje kasmet parduodama daugiau nei 1,4 milijardo mobiliųjų telefonų. Vokietijoje, kaip ir likusioje pasaulio dalyje, išmaniųjų telefonų vartotojų skaičius nuolat auga ir aukštųjų technologijų produkcijos lūkesčiai yra dideli. Nors inovaciniai šuoliai šiuo metu gali būti mažesni, gamintojai visada randa naujų būdų, kaip sukelti hype su nauju išmaniuoju telefonu. Optimizuojama ne tik fotoaparatas, bet ir visų pirma ekranas, baterija ir procesoriaus našumas. Gamyba yra daug darbo jėgos ir reikalauja didelio jautrumo. Surinkimo procesas turi būti atliekamas labai tiksliai, siekiant išlaikyti aukštus kokybės standartus.

Jautrus ekranas

Ekranas yra esminis telefono išvaizdos elementas. Daugelyje telefonų yra talpos jutiklinis ekranas, kurį sudaro metalo oksido padengtas stiklo pagrindas. Ekrano kampuose yra elektrodai, kurie generuoja elektros srovę kintamosios įtampos pagalba. Pasibaigus sąlyčiui su oda šis laukas nebeveikia, po to valdiklis paverčia pirštų judesius valdymo komandomis. Dangtelis yra būtinas, kad veiktų išmanusis telefonas, todėl tvarkymo metu jo negalima sugadinti, kaip ir patį stiklą.

“Schmalz” pagamino ploną stiklinę griebtuvą STGG, kuris yra tik keletas šimtų mikronų storio. Kad stikliniai ir displėjaus moduliai būtų greitai surenkami ir saugiai ir tiksliai juos tvarkytų esant dideliems pagreičio greičiams, STGG įrengtas didelis įsiurbimo plotas, kuriame tarpusavyje yra įsiurbimo angos. Tai užtikrina, kad griebtuvas gali pagaminti didelę siurbimo jėgą su mažu vakuumu ir išlaikyti žemą paviršiaus slėgį. Plonasluoksnio griebtuvo kontaktinis paviršius yra pagamintas iš be užteršimo PEEK, kad būtų išvengta jokio užterštumo prieš ir po ekrano dengimo. Gamybiniame procese taip pat naudojamos individualios formos siurbimo siurbtukai, pagaminti iš HT1 aukštos temperatūros atsparios medžiagos, todėl paliekama keletas ženklų. Šie siurbimo siurbtukai taip pat tinka naudoti švarioje patalpoje.

Baterija

Kaip ir ekrano atveju, tikslumas ir greitis taip pat yra labai svarbūs dirbant su akumuliatoriumi. Naudodamas specialius paviršiaus griebtuvus, “Schmalz” sugeba valdyti itin plonus, jautrius elektrodus, nepajudinant ir nepažeidžiant, tačiau vis dar yra dinamiškas. “Decentralizuotos vakuuminės gamybos” sąvoka su dideliu tūrio srautu tiesiai į griebtuvą palaiko greitą ir saugų įsiurbimą. Be to, akumuliatoriaus kištukas yra integruotas ištraukimo ortakis: oras, skirtas vakuuminiam generavimui, nusausinamas taip, kad į proceso plotą nepatektų nešvarumų dalelės – tai yra svarbi funkcija naudoti švariose patalpose. Norint sukibti jautrius elektrodus be taršos, čia taip pat gaminami specialios medžiagos PEEK išsiurbimo paviršiai. Griebtuvai neturi sukelti jokių mechaninių, cheminių ar optinių gedimų ir turi neleisti nekontroliuojamo akumuliatoriaus komponentų elektrostatinio iškrovimo (elektromagnetinio išlydžio ESD). “Schmalz” sukūrė specialias spyruoklines špagatas, griebtuvus ir siurbimo medžiagas, skirtus sukurti ESD reikalavimus atitinkančias sukibimo sistemas. Net keisti akumuliatorių tipus reikia tinkamai tvarkyti: diegiant papildomus funkcinius modulius, tokius kaip dvigubos kameros, baterijos turi būti mažesnės, tačiau tuo pačiu metu jos turi atlikti vis daugiau ir daugiau naujų funkcijų. Be to, naujos akumuliatoriaus geometrijos, pavyzdžiui, L formos, turi veikti. FM serijos paviršiaus grioveliai turi integruotus vožtuvus ir patikimai valdomi net tada, kai griebtuvas yra iš dalies užimtas. Kontaktinis paviršius yra minkštas, lankstus putplastis, kuris sugriebia ir palaiko ličio jonų ląsteles be pažeidimų.

Zona be įtampos

Specialiosios žinios apie ESD jautrius objektus taip pat labai svarbios tvarkant spausdintines plokštes (PCB). PCB tampa vis mažesnės ir mažesnės, o laidojimo takai tampa vis jautresni, todėl didėja tikimybė dėl greito iškrovimo. Tinkama siurbtuko medžiaga kartu su laidžiosios pavaros stūmokliais, skirta lanksčiam aukščio reguliavimui, leidžia išlaikyti ESD varžos ribas.

Spausdintinių plokščių surinkimui taip pat reikalingi vakuuminės technologijos reikalavimai: įvairūs elementai su skirtingomis geometrijomis ir savybėmis turi būti išdėstyti tiksliai per trumpiausią įmanomą laiką. Surenkamų spausdintinių plokščių tvarkymas taip pat yra sudėtingas: atskirai sumontuotų komponentų aukščio skirtumų ant spausdintinės plokštės reikia kompensuoti, tuo pat metu apsaugant nuo mechaninės apkrovos. Šiam proceso žingsniui naudojamas “Schmalz” sprendimas yra srauto griebtas SCG, kuris užtikrina didelį srauto greitį, kad būtų galima patikimai ir švelniai valdyti. Vakuumas greitai generuojamas, todėl labai trumpi darbo ciklai. SCG patikimai perkelia komponentus net esant mažam siurbimo ploto aprėpimui, pavyzdžiui, su spausdintinėmis plokštėmis, kurios dėl geometrijos turi išpjovą.

Siurbtukas srauto griebtuve yra pagamintas iš “Perbunan” nitrilo gumos: ši medžiaga yra suderinama su ESD ir išsklaido galimus elektros krūvius, kurie galėtų kontroliuoti jautrias elektronines dalis.

Korpusas

Nors tikslumas ir greitis yra pagrindiniai prioritetai gaminant interjero detales, korpuso gamyba yra orientuota į skirtingus reikalavimus: be trumpo ciklo laiko, labai svarbu, kad siurbimo puodeliai būtų tvirti ir vakuuminiai generatoriai būtų atsparūs dulkėms. Tuo pat metu svarbu išlaikyti mažą energijos suvartojimą. “Schmalz” reaguoja į ilgaamžiškumo reikalavimus siurbtukams, pagamintiems iš Elastodur ir Vulkollan. Vakuuminis ekspertas pasiekia trumpą siurbimo ir padavimo laiką, naudodamas mažiausią energijos suvartojimą su kompaktišku išmetimo įrenginiu SCPS su integruotomis siurbimo ir išpūtimo funkcijomis. Integruota automatinė oro taupymo funkcija reiškia, kad išmetimo įtaisas įjungiamas tik tada, kai reikalingas vakuumas. Mažo dydžio ežektorius leidžia jį išdėstyti arti siurblio, taip palengvinant trumpą evakuacijos laiką.

“SmartFone” gamybos proceso reikalavimai yra labai įvairūs, o kaip “vakuuminis ekspertas” ir specialistas, “Schmalz” teikia individualius sprendimus, skirtus individualiems procesams. Kiekvienas išmaniųjų telefonų komponentas turi savo specifinius reikalavimus, susijusius su griebtuvais ir vakuuminiu generatoriumi: jautrias medžiagas reikia sugriebti, perkelti ir išdėstyti aukštu greičiu ir tikslumu. “Schmalz” taip pat skiria ypatingas savybes, tokias kaip ESD apsauga, cheminis atsparumas ir naudojimas švariuose kambariuose. Be to, “Glatten” įmonės sprendimai taip pat yra išmintingi gamykloje: “IO-Link” naudojimas gali būti užregistruotas, kontroliuojamas ir stebimas centralizuotai. Sąsaja suteikia skaitmeninimo į jutiklio lygį ir daro vakuumo komponentus matomus tik iki aukštesnių valdymo lygių. Tai leidžia jiems greitai įdiegti ir konfigūruoti bei užtikrina patikimą veikimą dėl numatomos priežiūros ir būklės stebėjimo funkcijos. Trumpojo lauko ryšys arba NFC reiškia, kad duomenis galima keistis bekontaktiniu būdu ir tiesiogiai įkelti naujus parametrus.