Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Didžiausias Lietuvos parodų centras LITEXPO, siekdamas ne tik išlaikyti parodų organizavimo lyderio pozicijas Baltijos regione, tačiau ir tapti pagrindiniu šiame regione tarptautinių konferencijų ir kongresų traukos centru, užbaigė antrąjį savo plėtros bei modernizavimo etapą ir visuomenei pristato atnaujintą konferencijų centrą.
„Antrasis LITEXPO plėtros ir modernizavimo etapas prasidėjo 2009 m. rugsėjį ir baigėsi 2010 m. vasarį. Jo tikslas buvo techniškai atnaujinti esamą LITEXPO konferencijų bazę ir panaudojant jau turimus išteklius sukurti modernų bei patogų konferencijų centrą, kuris galėtų funkcionuoti autonomiškai nuo LITEXPO ekspozicinių salių“, – sako LITEXPO direktorius Aloyzas Tarvydas.
Naujasis konferencijų centras dabar turi 11 salių. 8 iš jų buvo modernizuotos, viena – įrengta  visiškai naujai. Nuo 6 iki 1800 vietų turinčios konferencijų salės tinka tiek mažo formato verslo susitikimams, deryboms ar mokymams, tiek dideliems tarptautiniams renginiams – kongresams, konferencijoms rengti. Konferencijų centras vienu metu talpina daugiau kaip 3000 konferencijų dalyvių. Bendras konferencijų salių plotas sudaro 4100 kv.m. – nuo didžiausios 2600 kv.m. salės iki mažiausio 16 kv.m. derybų kambario. Konferencijų centre įrengtos atskiros konferencijų dalyviams skirtos drabužinės, infocentras, poilsio zonos, duris atvėrė ir naujas restoranas su lauko kavine.
Seniausia retro stiliaus interjerą išsaugojusi 240 vietų LITEXPO konferencijų salė 1.1 stebins itin šiuolaikiška akustine kino teatrams skirta vaizdo ir garso įranga bei diskusine sistema, kuria vienu metu naudotis gali net 120 konferencijos dalyvių.
Didžiausioje Lietuvoje 1800 vietų daugiafunkcėje konferencijų salėje įrengti du papildomi didžiuliai ekranai, galingi vaizdo projektoriai, pagerinta akustika, mobili profesionali apšvietimo sistema. Salėje įdiegta moderni 8 kanalų sinchroninio vertimo sistema, kuria vienu metu gali naudotis 1400 žmonių.  
240 vietų visiškai naujai įrengta konferencijų salė 5.3 išsiskiria savo jaukumu ir patogumu. Salės interjerui sukurti panaudotos šiuolaikiškos medžiagos ir funkcionalus apšvietimas.
Visose konferencijų salėse instaliuoti didelės raiškos vaizdo projektoriai, modernūs motorizuoti ekranai, kokybiškos įgarsinimo sistemos. Įdiegta vaizdo ir garso komutacinė sistema sujungia atskiras konferencijų sales į integruotą sistemą ir suteikia galimybę vienu metu transliuoti tą patį vaizdą ir garsą skirtingose salėse. Tai yra abipusis garso ir vaizdo ryšys, sujungiantis penkias didžiausias konferencijų sales ir leidžiantis vienu metu stebėti vaizdo konferencijas iki 3000 žmonių. Taip pat yra galimybė rengti internetines vaizdo konferencijas.
Šio projekto įgyvendinimas buvo dalinai finansuojamas iš ES struktūrinių fondų pagal sanglaudos skatinimo veiksmų programos I prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ priemonę „Turizmo paslaugų/produktų įvairovės plėtra ir turizmo paslaugų kokybės gerinimas“, kodas VP3-1.3-ŪM-06-K.
Šio projekto vertė yra 9,5 mln. LT su PVM: 3 mln. LT skyrė ES struktūriniai fondai, 6,5 mln. Lt – skolintos ir nuosavos LITEXPO lėšos.
Kasmet LITEXPO parodų ir ne parodų metu įvyksta apie 450 įvairių renginių. Kai kurie iš jų ypač aukšto tarptautinio lygio. Šiais metais LITEXPO konferencijų centre vyks du tokio pobūdžio renginiai. Birželio 1-2 dienomis rengiamas tarptautinis Baltijos plėtros forumo viršūnių susitikimas, o rugsėjo 14-17 dienomis – tarptautinis Interneto valdymo forumas. Pasaulio Interneto valdymo forumas rengiamas Jungtinių Tautų Generalinio Sekretoriato ir kasmet pritraukia apie1,5-2 tūkst. dalyvių iš viso pasaulio.
2011 m. tarp kitų renginių ketinama surengti ESBO Ministrų Tarybos susitikimą ir tarptautinę meno mugę „ART VILNIUS“, 2013 m. numatomi Lietuvos pirmininkavimo ES renginiai.

Informacijos šaltinis: www.litexpo.lt