Kontaktai

Ukmergės g. 364, LT-14188 Vilnius

info@salija.eu

+370 5 204 0850

 title=

Viena didžiausių Lietuvoje langų ir durų gamintojų UAB „Doleta“, kuriai komercinis bankas „Swedbank“ siekia iškelti bankroto bylą, šią savaitę pasirašė bendradarbiavimo sutartis su naujais užsakovais ir partneriais užsienyje.
Pasak Liutauro Daubaros, „Doletos“ vadovo, iš Nyderlandų, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos gauta užsakymų už daugiau kaip 1,5 mln. Lt.
“Atsigaunančios statybų rinkos užsienyje atveria puikias galimybes naujiems bendrovės plėtros žingsniams šiose rinkose. Manau, kad panašūs procesai netruks pajudėti ir kitose vakarų Europos šalyse bei po kiek laiko pasieks Baltijos šalis“, – įmonės pranešime cituojamas p. Daubara.
Jis toliau atmeta kalbas apie galimą „Doletos“ bankrotą ir tikina, jog įmonė toliau aktyviai derasi su „Swedbank“, kuris bendrovei yra suteikęs investicinę paskolą naujai gamyklai statyti, ir tikisi per artimiausią mėnesį taikiai susitarti.
„Yra realus pagrindas teigti, kad susitarimo gali pavykti pasiekti jau artimiausiu metu, tad apie bet kokias bankroto galimybes negali būti net kalbos“, – sako „Doletos“ direktorius.

Ne derybos

“Swedbank” atstovai teigia, kad santykių su klientu detalių be kliento sutikimo bankas negali atskleisti, o šiuo atveju “Doleta” tokio sutikimo nėra davusi, todėl komentarai apie inicijuojamą bankrotą yra “labai rezervuoti ir bendro pobūdžio”.Tačiau bankroto inicijavimas “Doletai”, pasak Jorūnės Juodžbalytės, “Swedbank” atstovės spaudai, nėra banko derybinė pozicija.“Kaip jau ne kartą minėta, kreipimasis į teismą dėl bankroto bylos yra paskutinė išeitis, kai šalims priimtinas sprendimas dėl paskolos pertvarkymo nėra pasiekiamas. Bankas kartu su bendrove siekė taikaus susitarimo daugiau nei pusę metų trukusiose derybose. Jų metu bankas pateikė ne vieną paskolos pertvarkymo pasiūlymą, tačiau abiejoms šalims priimtinas susitarimas pasiektas nebuvo”, – VZ.LT sakė p. Juodžbalytė.Ji teigia, kad bankas neatmeta galimybės su “Doleta” surasti sprendimą “bet kuriuo bendradarbiavimo etapu”.“Bankas visada lieka atviras kliento pasiūlymams, kuriuos apsvarstęs priims sprendimą”, – tikino p. Juodžbalytė.

Prašymas jau teisme

VZ.LT rašė, jog „Swedbank“ prašymą iškelti „Doletai“ bankroto bylą yra pateikęs Kauno apygardos teismui. Banko atstovai nelinkę konkretizuoti banko motyvų.„Doleta“ taip pat produkciją eksportuoja į Rusiją, Airiją, Skandinavijos šalis, Japoniją. Didžiausios bendrovės eksporto rinkos – Rusija ir Didžioji Britanija – joms tenka po maždaug 25% įmonės eksporto.Pernai “Doletos” pajamos buvo 18,941 mln. Lt, ikimokestiniai nuostoliai siekė 3,156 mln. Lt. 2009 m. pabaigoje bendrovė turėjo 136 darbuotojus.1992 m. įkurtos „Doletos“ pagrindinis akcininku yra bendrovės steigėjas Vytautas Silevičius.

Informacijos šaltinis: www.vz.lt